Prawdziwa uległa zniszczeniu, więc możesz zobaczyć wirtualną. "Assassin's Creed: Unity" za darmo

Prawdziwa uległa zniszczeniu, więc możesz zobaczyć wirtualną. "Assassin's Creed: Unity" za darmo

Prawdziwa uległa zniszczeniu, więc możesz zobaczyć wirtualną. "Assassin's Creed: Unity" za darmo
Źródło zdjęć: © Ubisoft
Adam Bednarek
17.04.2019 17:26, aktualizacja: 17.04.2019 17:47

Ubisoft udostępnia "Assassin's Creed: Unity" za darmo i przeznacza 500 tys. euro na renowację katedry Notre Dame. To nie przypadek - twórcy mają sporo wspólnego z zabytkową budowlą, która w poniedziałek stanęła w ogniu.

Chętnych do odbudowania katedry Notre Dame nie brakuje. Swoją pomoc zgłosił już polski rząd. Deklaracja padła też ze strony miliardera, a prywatnie męża popularnej aktorki Salmy Hayek - François-Henri Pinault przekaże 100 mln euro na odbudowę spalonej katedry Notre Dame w Paryżu. Teraz do grona wspierających dołączyli twórcy gier - studio Ubisoft.

Ubisoft: 500 tys. euro na remont Notre Dame

Ubisoft przeznaczy aż 500 tys. euro na odbudowę katedry Notre Dame. Już wiadomo, że remont pochłonie mnóstwo pieniędzy. Prezydent Francji, Emmanuel Macron zapowiedział, że odbudowa katedry Notre Dame potrwa 5 lat, a po zakończeniu prac świątynia będzie "jeszcze piękniejsza".

W przemówieniu telewizyjnym powiedział, że prace zakończą się do rozpoczęcia Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 r. Mniej optymistyczni są eksperci, według których odbudowa może zająć nawet kilka dekad.

Ubisoft zdecydował się wesprzeć odbudowę katedry Notre Dame nie tylko dlatego, że to francuska firma. Dołączając tym samym do grona rodaków - łącznie w ciągu kilkudziesięciu godzin od pożaru Francuzi przeznaczyli ok. 800 mln euro na odbudowę świątyni.

Studio Ubisoft to twórcy gry "Assassin's Creed: Unity". Produkcja rozgrywała się w czasach rewolucji francuskiej, a gracze mogli w niej zobaczyć wirtualną wersję Notre Dame. Wprawdzie niektóre elementy Notre Dame, w tym organy, objęte były prawem autorskim i nie można było ich ot tak przenieść do gry, to i tak twórcy zadbali o detale. Wirtualna wersja zachwyca niemal tak samo, jak prawdziwa.

"Assassin's Creed: Unity" za darmo

Właśnie dlatego Ubisoft nie tylko zdecydował się przeznaczyć środki na odbudowę, ale też udostępnił "Assassin's Creed: Unity" za darmo. Przez tydzień, do 25 kwietnia, można pobrać grę w wersji na PC za darmo. Pozostanie ona w kolekcji na zawsze. Wystarczy zalogować się na swoim koncie uPlay.

Prawdziwa uległa zniszczeniu. Wirtualną będzie mógł zobaczyć każdy, o ile jego komputer poradzi sobie z wymaganiami sprzętowymi "Assassin's Creed: Unity". Ruch Ubisoftu to jeszcze jeden dowód na to, że w trudnych chwilach społeczeństwo potrafi się zjednoczyć i uczynić wszystko, by zachować dziedzictwo.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)