Trwa ładowanie...

Prawa ręka kierowcy. Solidna nawigacja to podstawa

Wiele osób nie wybiera się bez nawigacji w dalekie podróże, zwłaszcza te wakacyjne. Nic w tym dziwnego, proste urządzenie pomoże ci znaleźć najkrótszą i najbezpieczniejszą trasę, a także ominąć korki. Wybierając dobrej jakości nawigację nie musisz martwić się o to, że coś cię zaskoczy.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Z nią zawsze trafisz do celu
Z nią zawsze trafisz do celuŹródło: Adobe Stock
d26aomt

Nowoczesne modele są w stanie dostosować tryb pracy do twojego stylu jazdy. Dzięki temu możesz mieć pewność, że trasa będzie za każdym razem tak samo komfortowa.

Lepsza niż smartfon

Nie każdy jest zwolennikiem odpalania nawigacji na smartfonie i nie chodzi tu o "przestarzałe" podejście do smartfonów. Nawigacja telefoniczna bywa zawodna, szczególnie gdy urządzenie straci zasięg lub nagle, w najmniej spodziewanym momencie ktoś do ciebie zadzwoni. W przypadku nawigacji samochodowej nie musisz się tym martwić. Modele z wysokiej półki są wyposażone w matowe wyświetlacze, które sprawdzą się szczególnie dobrze w pełnym słońcu – nie będą odbijać promieni. Jednocześnie odporna na wysokie temperatury obudowa sprawi, że nawet w najbardziej upalne dni sprzęt nie odmówi ci posłuszeństwa.

Całkowicie niezależna

Zapomnij o podłączaniu urządzenia do sieci w celu pobrania aktualizacji. Nowoczesne sprzęty wyposażone są w moduł Wi-Fi, który po sparowaniu ze smartfonem lub routerem samoczynnie zaktualizuje mapy. Dodatkowo po sparowaniu urządzenia ze swoim smartfonem, możesz słuchać wiadomości i wykonywać połączenia dzięki komendom głosowym, podczas gdy telefon będzie wygodnie spoczywać w kieszeni.

Postaw na sprzęt, który zaoferuje ci rozmaite tryby jazdy, począwszy od wyboru najkrótszej bądź najszybszej trasy, a skończywszy pominięciu odcinków płatnych czy ruchliwych dróg. Nawigacja jest również w stanie wyświetlić ostrzeżenia na temat fotoradarów czy informować o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Dodatkowo wiele modeli umożliwia śledzenie stopnia natężenia ruchu na wybranej przez ciebie trasie. W przypadku korków zaoferuj inną trasę bez utrudnień.

Najlepszej klasy nawigacja z wgranymi mapami całej Europy może słono kosztować. Dlatego mając do dyspozycji ograniczone fundusze, trzeba się najpierw zastanowić, czy zdarza ci się jeździć w dalekie trasy i jak często zamierzasz korzystać z nawigacji. Przeciętny kierowca, który od czasu do czasu odwiedza nowe miasta, a zwykle porusza się po doskonale znanych trasach, powinien wybrać nawigację z wgraną mapą Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d26aomt

Podziel się opinią

Share
d26aomt
d26aomt
Więcej tematów