Pralki Samsung to hit w polskich domach. Najciekawsze funkcje i polecane modele

Pralki Samsung to hit w polskich domach. Najciekawsze funkcje i polecane modele

Pralki Samsung to hit w polskich domach. Najciekawsze funkcje i polecane modele
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
08.08.2018 10:26, aktualizacja: 08.08.2018 10:51

Pralki Samsung są jednymi z chętniej wybieranych urządzeń do naszych domów i mieszkań. Trwałe, eleganckie, niebywale funkcjonalne, pojemne – w sam raz na potrzeby polskiej rodziny. Przygotowaliśmy zestawienie

Inteligentna pralka dla nowoczesnej pani domu

Nowoczesne pralki, poza rozbudowanym panelem sterowania i dziesiątkami programów do różnych tkanin, potrafią się nawet komunikować. Technologia umożliwia obecnie interakcję z urządzeniem za pośrednictwem aplikacji na smartfonie z Androidem. Sterujesz pralką z pracy lub będąc na zakupach.

Ekspresowo, tanio i cicho - tak się pierze w XXI wieku

Zastosowanie technologii Quick Drive skróciło czas pracy pralki o połowę, przy zachowanej jakości prania. Rekordowe modele Samsunga mogą w tym krótkim trybie wyprać nawet 10 kg prania.

Co znajdziemy w najnowszych pralkach?

Użytkowanie spersonalizowanych opcji najnowszego sprzętu to czysta przyjemność, zwłaszcza jeśli mamy konkretne potrzeby i upodobania. Jeśli kochasz koty, to znajdziesz model pralki z doskonałym systemem usuwania sierści. Zawsze po załadowaniu pralki zapominasz o kilku skarpetkach? Skorzystaj z pralki "z okienkiem", czyli z funkcją Add Wash. Jeśli dorzucisz je w ciągu pierwszych 15 do 20 minut prania, będą równie czyste, co reszta wsadu. Okienko uchyla się w taki sposób, aby nie zalać podłogi.

Nowoczesne pralki

Tradycyjny silnik pralki pobiera energię za pomocą specjalnych szczotek. Podczas pracy ich tarcie wytwarza ciepło i generuje większy hałas. Silnik inwerterowy, w który wyposażono większość modeli pralek Samsung, nie posiada szczotek, dzięki temu pralka działa cicho i generuje niższe koszty poboru energii. To dobre rozwiązanie, jeśli lodówka lub pralka stoją w aneksie kuchennym.

Skuteczne pranie z małym zużyciem energii

Kiedy odwiedzamy sklep z urządzeniami AGD i planujemy upragnioną kuchnię lub łazienkę, od razu zauważamy duży rozstrzał cen. Cena większości pralek wynosi około 1 tys. zł do 1,5 tys. zł. Droższe modele prawie w 100% reprezentują kategorię sprzętu energooszczędnego, czyli klasę A++ oraz A+++, czyli niższe zużycie energii i wody. Ekologiczne aspekty użytkowania nowoczesnych pralek to też nowsze pomysły na pranie z mniejszą ilością detergentów lub w zupełności bez nich. Nowsze modele rozpuszczają proszek lub płyn i w płynnej i rozrzedzonej postaci wlewają do bębna pralki, co dodatkowo wydłuża trwałość urządzenia.

Nowsze silniki pralek dają też więcej obrotów w jednym cyklu prania, a obudowa i wnętrze zostały zaprojektowane pod kątem pracy, która jest cicha i nie wywołuje tak silnych wibracji, jak w starszych modelach. Nowoczesna pralka nie obudzi małego dziecka. Więcej obrotów w cyklu prania to szybsze odplamianie, a także krótszy czas prania. Aspekt ekologiczny to też technologie typu Eco Bubble. Polega ona na tym, że generator bąbelków łączy proszek, wodę i powietrze w aktywnie piorącą pianę, oszczędzając przy tym wodę i energię.

Pierze i zdobi

Pomysłowe i eleganckie pralki Samsung wpasowują się w zabudowę nowoczesnych wnętrz. Użytkownikom podoba się ich delikatne jak na sprzęt AGD wzornictwo. Te pralki nie przypominają wielkich białych klocków, które wizualnie dominują w łazience lub kuchni. Samsung to także marka, która w optymalnej cenie wypuściła na rynek coraz popularniejsze urządzenia w kolorze czarnym. Eleganckie modele pralek i pralko-suszarek możemy postawić pod blatem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)