Pralka Smeg LBB14 - połączenie stylu retro i nowoczesnej technologii

Pralka Smeg LBB14 - połączenie stylu retro i nowoczesnej technologii

Pralka Smeg LBB14 - połączenie stylu retro i nowoczesnej technologii
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
03.07.2012 16:17

Coraz częściej narzekamy, że dzisiejsze urządzenia AGD są co prawda funkcjonalne, ale brzydkie, szczególnie jeśli porównamy je do sprzętów sprzed kilku dekad.

Coraz częściej szukamy designu rodem z lat 50. XX wieku, bo wnętrza urządzone w stylu retro są teraz bardzo modne. Trend ten dotyczy oczywiście także łazienki. O ile z kupnem wanny, umywalki czy baterii łazienkowych w stylu retro zwykle nie ma problemu – ich wybór w sklepach jest naprawdę spory – to w przypadku pralki jest to często niemały kłopot. Oczywiście możemy odgrzebać na babcinym strychu lub na portalu aukcyjnym starą Franię, ale nawet jeśli będzie ona działać, to uprane w niej ubrania będą dalekie od efektu, który przyzwyczailiśmy się osiągać, używając nowoczesnych urządzeń.

A gdyby tak połączyć design z lat 50. z atutami zaawansowanej technologii XXI wieku? Spróbowała tego dokonać firma Smeg, wypuszczając na rynek serię urządzeń AGD w stylu retro. Ostatnio do kolekcji 50′s Retro Style dołączyła pralka oznaczona symbolem LBB14. Jest to urządzenie bardzo nowoczesne, posiadające między innymi 15 różnych programów, funkcję aquastop, pojemność 7 kilogramów, a przy tym ciche i energooszczędne.

Tym, co odróżnia tę pralkę od innych, są dodatkowe przednie drzwi, które sprawiają, że wygląda jak wyjęta z filmu z Marylin Monroe. Drzwi mają, typowe dla ówczesnego designu, zaokrąglone brzegi i stylową klamkę. Pralka LBB1. dostępna jest w kilku modnych w latach 50. pastelowych kolorach: różowym, żółtym i niebieskim. Drzwi pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną – znajduje się w nich pojemnik na detergenty. Pralka została skonstruowana tak, że podczas prania drzwiczki nie wpadają w wibracje, więc schowanym wewnątrz nich butelkom i pojemnikom nic się nie stanie.
Wymiary pralki są następujące: szerokość: 60 cm, głębokość: 69 cm, wysokość: 89 cm. Urządzenie osiąga prędkość maksymalną 1400 obrotów na minutę. LBB14 kosztuje ok. 7000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)