Praca zdalna trafi na stałe do kodeksu pracy? Minister rodziny: zmiany po wakacjach

Praca zdalna trafi na stałe do kodeksu pracy? Minister rodziny: zmiany po wakacjach

Praca zdalna trafi na stałe do kodeksu pracy? Minister rodziny: zmiany po wakacjach
Źródło zdjęć: © YouTube
31.07.2020 10:19

Praca zdalna już wkrótce może zostać wprowadzona na stałe do kodeksu pracy. Minister Marlena Maląg poinformowała, że opracowywane są obecnie stosowne zapisy, które pozwolą na wprowadzenie konkretnych zmian. Więcej szczegółów resort poda po wakacjach.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, poinformowała w Programie III Polskiego Radia o trwających działaniach, których celem będzie wprowadzenie konkretnych zmian do kodeksu pracy. Dotyczyć będą one pracy zdalnej, z której jak zaznaczyła minister, w czasie epidemii skorzystało wielu naszych rodaków.

Marlena Maląg dodała, że propozycja pracy zdalnej pozwoliła na realizowanie zadań zarówno w administracji, jak i w każdym innym obszarze, w którym była możliwa do wprowadzenia. - Kiedy obserwowaliśmy, jaki procent pracowników, jaki procent pracodawców skorzystało z tego narzędzia, okazało się, że rzeczywiście ponad 50 proc., a w niektórych instytucjach nawet i więcej - komentowała na antenie Polskiego Radia.

Minister potwierdziła, że trwają prace nad stosownymi zapisami, które pozwolą na stałe wprowadzić owe narzędzie do kodeksu pracy.

Marlena Maląg zapewniła, że wprowadzone zapisy będą korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Konkretne zmiany mają zostać zaproponowane po wakacjach.

O tym, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje na stałe uregulować zasady pracy zdalnej poinformowała piątkowa "Rzeczpospolita".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)