Poznajemy kolejne nowości Windows Phone 8

Poznajemy kolejne nowości Windows Phone 8
Źródło zdjęć: © chip.pl

25.06.2012 13:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na konferencji Windows Phone Summit firma Microsoft zdradziła tylko techniczne nowości w Windows Phone 8, ukrywając całą resztę w tajemnciy. Paul Thurrott, znany bloger, dowiedział się nieco więcej.

Ciekawi cię, co jeszcze Microsoft doda do swojego mobilnego systemu operacyjnego? Paulowi Thurrottowi udało się dowiedzieć kilku szczegółów, którymi się z nami podzielił.

Pierwszą nowością jest większa integracja z e-dyskiem SkyDrive. Dzięki niej, będziemy mogli strumieniować z niego multimedia bezpośrednio na swój telefon. Wszystko, co umieścimy w chmurze, będzie dostępne w aplikacjach Xbox Music i Xbox Videos. Integracja będzie działać w dwie strony: logując się na SkyDrive przez przeglądarkę będziemy mogli również przeglądać multimedia obecne w naszym telefonie.

Co ciekawe, treści będą współdzielone między wszystkimi twoimi urządzeniami przez sieć Wi-Fi. Jeżeli masz coś na swoim tablecie, co chciał(a)byś obejrzeć, będziesz mógł / mogła to zrobić na swoim smartfonie, lub komputerze, lub czymkolwiek z Windows 8 lub Windows Phone 8. które jest połączone z twoją siecią Wi-Fi i autoryzowane.

Kolejną ciekawostką jest Data Smart. Aplikacja w inteligentny sposób zarządza połączeniami danych tak, by korzystać z sieci Wi-Fi kiedy tylko to możliwe. Prezentuje też użytkownikowi ilość danych, jakie przesłał i odebrał przez sieci bezprzewodowe, by ten wiedział, ile mu zostało danych zanim wyczerpie limit przewidziany umową z operatorem komórkowym.

Przeglądarka Internet Explorer będzie również oszczędzała dane. Mechanizm w Windows Phone 8 będzie przypominał ten znany z Opery Mini. Witryny będą kompresowane w chmurze i dopiero wtedy przesyłane na telefon, dzięki czemu będzie można obniżyć swoje rachunki za internet nawet o 3. procent.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czego warto się uczyć by dobrze zarabiać w IT?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (28)
Zobacz także