Trwa ładowanie...
holderName

Pożar w Kalifornii widoczny z kosmosu

Pożar szalejący na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych jest już widoczny z kosmosu. Pozostawił za sobą smugę dymu długą na 22 500 km.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dym widać z orbity
Dym widać z orbity (NASA)
holderName

Zdjęcia i nagrania pożarówze stanów Kalifornia i Oregon przypominają te z filmów o końcu świata. Ogień zmusił tysiące ludzi do ewakuacji, a strażacy nie są w stanie ogarnąć ogromnej powierzchni pożaru.

Satelita amerykańskiej agencji monitorującej oceany i atmosfery wykonał zdjęcie, które pozwala zdać sobie sprawę, ze skali pożaru w Kalifornii. Smuga dymu ciągnie się od Portland w Oregonie aż do półwyspu kalifornijskiego leżącego w Meksyku.

Inny satelita, należący do NASA o nazwie Terra, wykonał zdjęcie nazwane przez agencję "ścianą dymu". Obraz ukazuje gęstą pokrywę przesłaniająca wszystko, co jest za nią schowane.

 NASA
(NASA)

Pożary lasów w zachodnich Stanach wybuchają dość regularnie i są wywoływane przez ludzi. Ostatnio szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożarów sprzyja rosnąca temperatura, która jest skutkiem kryzysu klimatycznego. W lipcu i sierpniu w Kalifornii odnotowane najwyższe, średnie miesięczne temperatury od początku pomiarów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów