Powstanie ludzka baza na Księżycu? Padły zaskakujące deklaracje

Powstanie ludzka baza na Księżycu? Padły zaskakujące deklaracje
Źródło zdjęć: © NASA | NASA

26.04.2017 18:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Reprezentanci Chin i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) rozmawiali o współpracy w budowie bazy ludzkiej na Księżycu.

Sekretarz Chińskiej Agencji Kosmicznej Tian Yulong jako pierwszy poinformował o rozmowach w chińskich mediach publicznych. W środę informacje te potwierdził Pal Hvistendahl – rzecznik Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Chiny mają bardzo ambitne plany dotyczące Księżyca – powiedział Hvistendahl. Kosmos zmienił się od czasów wyścigu kosmicznego z lat ’60 – dodał. Zgodnie z jego słowami, ESA ma zamiar podjąć międzynarodową współpracę w pokojowym poznawaniu kosmosu.

Johann-Dietrich Woerner – dyrektor generalny ESA – poszedł o krok dalej. W projekcie zbudowania wioski na Księżycu upatruje szansy na powstanie międzynarodowej platformy startowej dla przyszłej misji na Marsa. Ma także nadzieję na rozwój turystyki kosmicznej lub nawet zapoczątkowanie górnictwa kosmicznego.

Chinom zależy na współpracy z ESA m.in. ze względu na wykluczenie z projektu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jest to spowodowane legislacją w USA, która zabrania NASA współpracy z chińską agencją ze względu na silne militarne powiązania chińskiego programu kosmicznego.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także