Powstał nowy fragment "Harry'ego Pottera". Jest tylko jeden haczyk

Powstał nowy fragment "Harry'ego Pottera". Jest tylko jeden haczyk
Źródło zdjęć: © botnik.org
Arkadiusz Stando

14.12.2017 15:46, aktual.: 14.12.2017 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fani powieści J.K. Rowling mogą mieć powody do radości, ale tylko umiarkowane. Owszem, powstał nowy fragment, ale napisał ją bot, nie autorka serii.

Sztuczna inteligencja kolejny raz zaskoczyła wszystkich. Mimo tego, że zlecanie jej przeróżnych zadań staje się powoli rzeczą naturalną. Wiele można było się po niej spodziewać, ale nie, że napisze kontynuację Harry'ego Pottera.

Za projekt odpowiada firma Botnik Studios. To co z tego wyszło, może niekoniecznie zadowolić fanatyków serii. Tytuł nowego rodzdziału to "Harry Potter i Portret czegoś, co wygląda jak wielka kupa popiołu".

Nie brzmi to zachęcająco. A sama nazwa jest dopiero początkiem. Stworzony przez bota fragment opowiada o historii Rona zjadającego rodzinę Hermiony czy Hufflepufu posiadającego pulsującą świnię niczym ropucha. Jeśli to wam nie wystarczy, to polecamy lekturę.

Jest coś co pozytywnie zaskakuje. Większość zdań jest logiczna i posiada zachowaną składnię. Co prawda zdarzają się wpadki, ale można jej to wybaczyć. Sztucznej inteligencji nadal daleko do zrozumienia sposobu widzenia świata przez ludzi.

Więcej o projekcie dowiedzie się na stronie Botnik Studios.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)