ycipk-1sgb5a

Potężna fala zwolnień w Activision Blizzard. Pracę straciło ponad 800 osób

Zarząd firmy Activision Blizzard postawił na cięcia. W ramach projektu zwiększenia zysków studia, zwolniono ponad 800 osób. Ale to jeszcze nie koniec. Planuje się ogromne zwiększenie zespołu odpowiedzialnego za produkcję gier.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Activision Blizzard woli zatrudnić więcej producentów
Activision Blizzard woli zatrudnić więcej producentów (Wikimedia Commons CC BY)
ycipk-1sgb5a

Już od kilku dni w sieci pojawiały się plotki o nadchodzących zwolnieniach w Blizzardzie. Niepokój pracowników Activision okazał się niestety słuszny. Dzisiejszej nocy dokonano "masowej egzekucji". Poprzez decyzję podjętą na spotkaniu z inwestorami, pracę straciło 800 osób czyli 8 proc. całego Activision.

Najbardziej oberwało się działom, które nie mają wiele wspólnego z samym powstawaniem gier. Większość wyrzuconych pracowników zajmowała się sekcjami wydawniczymi lub e-sportem. Activision zmieni się w fabrykę nowych produkcji?

Zobacz też: "Apex Legends": wielki hit EA. Już zagrało 25 mln ludzi

ycipk-1sgb5a

Zmiany w Blizzardzie wspomogą pracę studiów tworzących największe hity, które mają zbudowaną już silną markę. Chodzi tu oczywiście o gry takie jak seria "Call of Duty" czy "Diablo".

Activision Blizzard planuje także zatrudniać

Activision Blizzard zapowiada także zwiększenie liczby zespołu odpowiedzialnego za produkcję. W samym 2019 roku przedsiębiorstwo ma zostać zasilone nowym siłami, łącznie zwiększając liczbę programistów o 20 proc. Będą zajmować się tylko hitami, czyli "CoD"," Overwatch", "Diablo" czy "Hearthstone".

Czytaj też: Ten dzień przejdzie do historii. Sztuczna inteligencja pokonała mistrzów w "StarCrafta II"

ycipk-1sgb5a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1sgb5a

ycipk-1sgb5a
ycipk-1sgb5a