Ponad 10 tys. złotych za słuchawki. Nowy model Sennheisera nie bierze jeńców

Strona głównaPonad 10 tys. złotych za słuchawki. Nowy model Sennheisera nie bierze jeńców
08.01.2018 16:54
Ponad 10 tys. złotych za słuchawki. Nowy model Sennheisera nie bierze jeńców
Źródło zdjęć: © Sennheiser

Przed nami święto wszystkich, którzy interesują się współczesną, konsumencką elektroniką. Jak co roku producenci dokładają starań, by oczarować nas swoim sprzętem i chomikują na targi CES najciekawsze premiery z początku roku. Jedną z firm, która przygotowała na targi coś specjalnego, jest Sennheiser.

Sennheiser CX 6.00BT - bezprzewodowy długodystansowiec

Ceniony producent akcesoriów audio przygotował premiery dwóch słuchawek. Pierwsza z nich to model CX 6.00BT – minimalistyczne, bezprzewodowe dokanałówki. Słuchawki zostały połączone jednym kablem, na którym znalazło się miejsce na pilota i moduł zasilania.

Producent podkreśla zastosowane technologie bezprzewodowe – Bluetooth 4.2 i Qualcomm apt-X mają zagwarantować wyjątkową wydajność i jakość dźwięku.

Gdzie trafiają nasze dane?

Ta pierwsza – według oficjalnej specyfikacji – prezentuje się całkiem nieźle, bo słuchawki mają zaoferować aż 6 godzin działania na wewnętrznym zasilaniu. Wartą uwagi funkcją jest możliwość szybkiego podładowania – 10-minutowe podłączenie do zasilania ma zapewnić 2 godziny pracy. Do pełnego naładowania akumulatora potrzeba 1,5 godziny.

289224039586015290
Źródło zdjęć: © Sennheiser

Producent podkreśla również zminimalizowanie opóźnień w przesyłaniu dźwięku, co jest istotne zwłaszcza dla mobilnych graczy i wielbicieli filmów. Sprzęt został wyposażony również we wbudowany mikrofon z redukcją szumów i oferuje możliwość parowania z dwoma urządzeniami jednocześnie.Cena modelu Sennheiser CX 6.00BT została ustalona na 430 złotych, a słuchawki mają pojawić się na polskim ryku jeszcze w tym kwartale.

Sennheiser HD 820 - jakość i wysoka cena

Drugi model słuchawek to propozycja skrajnie odmienna od minimalistycznych maleństw. Wokółuszne słuchawki HD 820 są propozycją dla najbardziej wymagających użytkowników. Zamknięta konstrukcja słuchawek powstała z wykorzystaniem szkła Gorilla Glass, które – dzięki odpowiedniemu ukształtowaniu – ma odbijać fale dźwiękowe w celu uzyskania najwyższej – nazywanej przez producenta audiofilską – jakości.

289224039586211898
Źródło zdjęć: © Sennheiser
Zwykle wysokiej klasy słuchawki wymagają otwartej konstrukcji, która narzuca określone warunki odsłuchowe i ogranicza ilość miejsc, gdzie można cieszyć się prawdziwym audiofilskim brzmieniem. HD 820 całkowicie zmienia tę sytuację i zapewnia wyjątkowy dźwięk, jednocześnie skutecznie izolując słuchacza od otoczenia.

Axel Grell, Sennheiser

Słuchawki zostały wyposażone w metalowy pałąk z wewnętrznym elementem tłumiącym, pozłacane wtyczki i pokryte srebrem kable OFC. Producent podkreśla również ręczne wykonanie wkładek nauszników, uszytych ze sztucznej skóry i mikrofibry, co ma zamortyzować nacisk i jednocześnie odizolować słuchacza od hałasu otoczenia. Jak podkreśla Axel Grel z Sennheisera, to „najczyściej grające zamknięte słuchawki na świecie”.

Aby się o tym przekonać, trzeba będzie zapłacić 10399 zł. Na uzbieranie tej kwoty mamy jednak nieco czasu, bo ten audiofilski sprzęt ma trafić do sprzedaży dopiero jesienią.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)