Polycom pomaga organizacjom medycznym w oszczędnej rozbudowie programów e-zdrowia i telemedycyny

Polycom pomaga organizacjom medycznym w oszczędnej rozbudowie programów e‑zdrowia i telemedycyny

Polycom pomaga organizacjom medycznym w oszczędnej rozbudowie programów e-zdrowia i telemedycyny
Źródło zdjęć: © WP.PL
01.10.2009 12:49, aktualizacja: 01.10.2009 13:46

Firma Polycom, światowy lider rozwiązań telepresence oraz komunikacji audiowizualnej wspomaga szpitale i inne organizacje medyczne w prostszym i ekonomicznym wdrażaniu sieci dla potrzeb e-zdrowia i telemedycyny. Dzięki rozbudowanemu i skalowalnemu rozwiązaniu Polycom oferuje prostą i bezpieczną komunikację wizualną łączącą szeroką grupę szpitali, klinik i lekarzy.

Firma Polycom wspomaga szpitale i inne organizacje medyczne w prostszym i ekonomicznym wdrażaniu sieci dla potrzeb e-zdrowia i telemedycyny. Dzięki rozbudowanemu i skalowalnemu rozwiązaniu Polycom oferuje prostą i bezpieczną komunikację wizualną łączącą szeroką grupę szpitali, klinik i lekarzy.

"Gwałtowny wzrost popytu na programy związane z telemedycyną to dowód na to, że medycyna w obecnych czasach boryka się z olbrzymi problemami kadrowymi, brakiem odpowiedniej liczby lekarzy oraz niewystarczającym dostępem do nich,”. powiedziała Dr. Deborah Jeffries, dyrektor ds. rynków medycznych w firmie Polycom. “Rozwiązania z zakresu telezdrowia firmy Polycom, pozwalają na dostęp do lekarzy bez względu na ich lokalizację."

Rozwiązanie Polycom zawiera wszechstronny system zarządzania siecią transmisji obrazu pod nazwą Converged Management Application™. (CMA™), CMA Desktop, wysoce skalowalne, ekonomiczne rozwiązanie do wideokonferencji z wykorzystaniem komputerów osobistych oraz Video Border Proxy™ (VBP™), systemy firewall traversal, które pracują z istniejącą infrastrukturą firewall umożliwiając płynne i bezpieczne połączenia wideo pomiędzy sieciami. Oparta na standardach oferta zapewnia wydajne rozwiązanie do komunikacji wizualnej o wysokiej jakości, w tym możliwość współdzielenia treści audiowizualnej pomiędzy urządzeniami medycznymi, płynną współpracę z innymi standardowymi systemami telemedycznymi, telepresence oraz rozwiązań do wideokonferencji.

Nowe rozwiązanie pomaga organizacjom takim jak Ontario Telemedicine Network (OTN) znacznie rozbudować system w odpowiedzi na rosnący popyt. OTN to dostawca usług dla szpitali i klinik medycznych w prowincji Ontario, który zarządza jedną z największych i najbardziej aktywnych na świecie sieci dla potrzeb medycznych. Sieć obejmuje ponad 150. systemów wideo, a OTN szacuje, iż w 2008 roku dzięki niej odbył się ponad 53 tysiące konsultacji medycznych oraz przeprowadzono ponad 12 tysięcy szkoleń.

“Popyt na usługi związane z telemedycyną w Ontario przewyższa o 2. do 40 procent nasz roczny współczynnik wzrostu,” powiedział Ron Riesenbach, wiceprezes ds. nowego biznesu w OTN. “W prowincji pracuje około 150 000 pracowników medycznych. Obsługujemy tysiące z nich, ale mamy jeszcze wielu do podłączenia. Dotychczas zapewnienie szerszego dostępu było czasochłonne. Wdrożenia klasycznych systemów wideo, sieci dostępowych oraz routerów zapewniających dostęp do naszej sieci VPN wymagają wielkich nakładów organizacyjnych.

“System Polycom umożliwia nam prostsze dostarczanie bezpiecznych rozwiązań o wysokiej jakości obsługujących aplikacje e-zdrowia dla szerokiej rzeszy użytkowników oraz klinik medycznych działających poza naszą siecią nakładkową VPN”. dodał Riesenbach. “Dzięki tej nowej technologii, możemy szybciej i taniej uruchamiać nowe strony z aplikacjami dla telemedycyny.”

Oprócz dostarczania bezpiecznej i prostej komunikacji pomiędzy prywatną siecią OTN a sieciami publicznymi, rozwiązanie Polycom charakteryzuje się również unikalną jakością usług (QoS), która zapewnia skuteczną eksploatację użytkownikom sieci publicznych, które często są podatne na przeciążenia oraz utratę pakietów. Lost Packet Recovery™. (LPR™) firmy Polycom to technologia korekcji błędów, która pozwala zminimalizować skutki niewydolności sieci oraz znacznie usprawia jakość aplikacji wizualnych. Polycom LPR dostarczane jest standardowo we wszystkich produktach komunikacji wizualnej, od terminali wideo po multimedialne serwery sieciowe.

W początkowej fazie OTN podłączy 300 użytkowników do rozwiązania Polycom i planuje dodać tysiące nowych stron w przyszłym roku. Oczekuje się, że rozbudowana sieć zawierać będzie również rozszerzone aplikacje dla e-zdrowia. Obecnie, aplikacje dla e-zdrowia wykorzystywane są podczas konsultacji on-line pomiędzy specjalistami z większych szpitali oraz pacjentami a ośrodkami opieki medycznej np:
- w programie terapii udarów między neurologami, którzy mogą szybko zdiagnozować pacjentów a oddziałami intensywnej terapii
- w leczeniu psychiatrycznym
- w opiece medycznej w zakładach karnych.
Pracownicy opieki medycznej i profesjonaliści wykorzystują również sieć OTN w celach dostępu do programów edukacyjnych i administracyjnych.

Polycom CMA Desktop, to również kluczowy komponent planowania OTN w przypadku obecnej pandemii grypy świńskiej wywoływanej przez wirus H1N1. Możliwości OTN w zakresie telemedycyny pozwalające na opiekę medyczną bez względu na odległość, znacznie oszczędzają czas i jednocześnie chronią lekarzy przed zarażeniem wirusem. Aby zagwarantować dalsze świadczenie usług telemedycznych przez OTN w przypadku wybuchu epidemii, personel usługowy OTN wyposażony jest w urządzenia wizualne do telepracy.

“Istnieje wiele potencjalnych aplikacji dla telemedycyny, a zainteresowanie nimi znacznie wzrasta z powodu konkretnych zalet, które oferują. Przede wszystkim lepszego dostępu do opieki, większej wydajności oraz dostępności specjalistów, szerszej edukacji i bardziej dostępnych szkoleń jak również możliwości obniżenia łącznych kosztów opieki medycznej,”. powiedziała Dr Jeffries. “Nawet prezydent USA w wielu wystąpieniach skomentował program Geisinger Health System wprowadzony na obszarach wiejskich stanu Pensylwania, jako przykład bardziej wydajnego, ekonomicznego modelu opieki medycznej. Uruchomiono nowe federalne programy finansowania tych inicjatyw, które zachęcają szpitale i kliniki medyczne do wdrażania aplikacji telemedycznych.”

Rozwiązania komunikacji wizualnej Polycom to obecnie najpowszechniej wdrażane systemy wideo w sieciach medycznych, wykorzystywane przez wiodące szpitale i kliniki medyczne na całym świecie. Klienci mogą wybrać z szerokiej gamy rozwiązań audiowizualnych firmy Polycom pozwalających sprostać wymaganiom w zakresie dostarczania różnych aplikacji, wielkości i oszczędności. M.in. Polycom HDX Practitioner Cart, bezprzewodowe, mobilne urządzenie przystosowane do pracy na ostrym dyżurze lub w ośrodku opieki medycznej czy też inne rozwiązania partnerów Polycom ARENA, w tym Global Media, AMD Global Telemedicine, AudiSoft Technologies oraz Colubris Networks.

Firma Polycom przedstawiła swoje rozwiązania w zakresie e-zdrowia i telemedycyny podczas trzeciego dorocznego spotkania Amerykańskiego Stowarzyszenia Telemedycyny (American Telemedicine Association - ATA) w dniach 23-2. września 2009 r. w Palm Springs, w stanie Kalifornia w Hyatt Grand Champions Resort.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)