Polskie pamięci RAM mają już 10 lat

Polskie pamięci RAM mają już 10 lat

Polskie pamięci RAM mają już 10 lat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
06.02.2013 13:30

Polacy nie gęsi, swoje pamięci mają... czy jakoś tak. Naprawdę miło jest nam pisać informację o tym, że w Polsce działają nie tylko przedstawicielstwa wielkich koncernów z Chin, Korei i Stanów, ale również rodzimi producenci. Tacy jak GOODRAM, który świętuje właśnie swoje 10-lecie.

GOODRAM to marka wprowadzona przez polską firmę specjalizującą się w pamięciach komputerowych –. Wilk Elektronik S.A. Narodziny marki związane były z otwarciem nowoczesnej fabryki pamięci komputerowych w Łaziskach Górnych na Śląsku. Obecnie znajduje się tam nowoczesny polski zakład produkcji pamięci RAM i USB, zatrudniający ponad 130 osób. Jedyny w Europie Środkowo-wschodniej!
- _ Lata pracy na rynku pamięci RAM umożliwiły mi zdobycie odpowiedniego doświadczenia i wiedzy. Zaplecze techniczne było na wyciągnięcie ręki co ułatwiło mi podjęcie ryzykownej, jak na tamte czasy, decyzji o rozpoczęciu własnej produkcji _ –. wspomina Wiesław Wilk, Prezes Wilk Elektronik S.A.
Co ciekawe, nazwę marki –. GOODRAM – wybrali w wewnętrznym konkursie sami pracownicy firmy. Początkowo produkcja obejmowała jedynie moduły pamięci RAM, ale z biegiem czasu oferta została poszerzona o pamięci USB, karty pamięci i dyski SSD.

Gratulujemy! Życzymy dalszych 10. lat! I jesteśmy ciekawi, czy szanowny jubilat podziękuje nam za pamięć.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Kronika CHIP-a: retusz fotografii kiedyś a dziś"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)