Polskie dzieci są coraz bardziej nowoczesne

Polskie dzieci są coraz bardziej nowoczesne
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

18.12.2008 12:30, aktual.: 18.12.2008 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziennik Metro poinformował, że polskie dzieci należą do grona najbardziej nowoczesnych w Europie pod względem korzystania z Internetu i telefonów komórkowych. Wyprzedziły swoich rówieśników pochodzących między innymi z Niemiec i Włoch.

Najnowsze dane Eurobarometru, na które powołuje się dziennik Metro, plasują Polskę w pierwszej dziesiątce europejskich państw z największym odsetkiem dzieci korzystających codziennie z Internetu i posiadających telefon komórkowy. Trzy lata temu 3. procent dzieci w wieku 6-17 lat posiadało telefon komórkowy. Obecnie wskaźnik ten kształtuje się na poziomie 75 procent. Dla porównania w Niemczech ma on wartość 63 procent, w Wielkiej Brytanii 58 procent, a we Francji 50 procent.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

W grupie dzieci w wieku od 6 do 10 lat do codziennego korzystania z Internetu przyznaje się 72 procent badanych. Wśród włoskich rówieśników uzyskano wynik na poziomie 34 procent. W tej grupie wiekowej przewaga jest widoczna także w kontekście posiadania aparatów fotograficznych. Urządzenia tego typu stanowią własność 42 procent Polaków, 32 procent Niemców, 24 procent Brytyjczyków i 7 procent Francuzów. Średnia europejska ma wartość 26,5 procent.

Fakt, że młodzi Polacy na dużą skalę korzystają z nowych technologii niewątpliwie cieszy. Specjaliści wyrażają jednak obawy o to, czy pęd do nowinek nie jest również efektem działań podejmowanych przez nadopiekuńczych rodziców ( w przypadku telefonów komórkowych ) oraz tym, że rodzice nie mają czasu dla dzieci ( w przypadku Internetu ). Problemem staje się również coraz mniejsza aktywność fizyczna dzieci.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)