Trwa ładowanie...
ycipk-1ca8fi

Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? Nie wierz zdjęciu

W internecie natknąć można się na fotografię, która rzekomo przedstawia ścieki "Czajki" wpływające do Bałtyku. Zdjęcie nie jest aktualne i pokazuje coś zupełnie innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? To nie prawda
Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? To nie prawda (ESA / Copernicus)
ycipk-1ca8fi

"Jak myślicie... co to takiego?" - napisał jeden z użytkowników Twittera, zdobywając ponad 509 polubień. Publikacja fotografii akurat w czasie, gdy ścieki z "Czajki" mają dotrzeć do Bałtyku, sugeruje jednoznacznie, że zdjęcie przedstawia moment wpłynięcia zanieczyszczeń do morza. Co zresztą komentujący podchwycili.

"Zatoka Czaskoskiego. Szwedzi go pokochają.", "Rafa kałowa" - to tylko niektóre z "zabawnych" komentarzy". Jaka jest prawda?

ycipk-1ca8fi

Zdjęcie przedstawia falę powodziową, która dotarła do morza. O zdjęciu pisaliśmy na WP Fotoblogia na początku czerwca:

Layer 1

Zdjęcie wykonane przez satelitę Sentinel, należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej (program Copernicus) doskonale obrazuje to, co dzieje się na wybrzeżu

WP Fotoblogia

Zanieczyszczenia rzeczywiście płyną na północ. Na obszar województwa pomorskiego dotarły 6 września. Wczoraj PPWIS apelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno-bytowych.

ycipk-1ca8fi

Zdjęcie, które robi furorę w sieci, nie jest jednak aktualne i nie ma nic wspólnego z niedawną awarią.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-1ca8fi

ycipk-1ca8fi
ycipk-1ca8fi