Trwa ładowanie...
dinkl6f

Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? Nie wierz zdjęciu

W internecie natknąć można się na fotografię, która rzekomo przedstawia ścieki "Czajki" wpływające do Bałtyku. Zdjęcie nie jest aktualne i pokazuje coś zupełnie innego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? To nie prawda
Polska. Ścieki z oczyszczalni Czajka w Bałtyku? To nie prawda (ESA / Copernicus)
dinkl6f

"Jak myślicie... co to takiego?" - napisał jeden z użytkowników Twittera, zdobywając ponad 509 polubień. Publikacja fotografii akurat w czasie, gdy ścieki z "Czajki" mają dotrzeć do Bałtyku, sugeruje jednoznacznie, że zdjęcie przedstawia moment wpłynięcia zanieczyszczeń do morza. Co zresztą komentujący podchwycili.

"Zatoka Czaskoskiego. Szwedzi go pokochają.", "Rafa kałowa" - to tylko niektóre z "zabawnych" komentarzy". Jaka jest prawda?

dinkl6f

Zdjęcie przedstawia falę powodziową, która dotarła do morza. O zdjęciu pisaliśmy na WP Fotoblogia na początku czerwca:

Layer 1

Zdjęcie wykonane przez satelitę Sentinel, należącego do Europejskiej Agencji Kosmicznej (program Copernicus) doskonale obrazuje to, co dzieje się na wybrzeżu

WP Fotoblogia

Zanieczyszczenia rzeczywiście płyną na północ. Na obszar województwa pomorskiego dotarły 6 września. Wczoraj PPWIS apelował o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno-bytowych.

dinkl6f

Zdjęcie, które robi furorę w sieci, nie jest jednak aktualne i nie ma nic wspólnego z niedawną awarią.

dinkl6f

Podziel się opinią

Share
dinkl6f
dinkl6f
Więcej tematów