Polska poligonem doświadczalnym dla Messengera. Nowe funkcje będą na początku dostępne tylko u nas

Polska poligonem doświadczalnym dla Messengera. Nowe funkcje będą na początku dostępne tylko u nas
29.09.2016 23:30
Polska poligonem doświadczalnym dla Messengera. Nowe funkcje będą na początku dostępne tylko u nas
Źródło zdjęć: © Flickr | Kārlis Dambrāns

Facebook wybrał Polskę na swój nowy eksperyment. Będą na naszym przykładzie sprawdzać, czy przyjmą się nowe funkcje wbudowane w Messengera. Według przedstawicieli Facebooka, Polacy są bardzo zaawansowani technologicznie i szybko podchwytują wszystkie nowinki.

Dlaczego [Facebook](https://tech.wp.pl/facebook-6170975796766849c) wybrał Polskę?

To, że największe firmy technologiczne cały czas testują nowe opcje, nie jest tajemnicą. Na przykład Facebook w Nowej Zelandii testował nowy wygląd Osi czasu. A teraz nowe funkcje Messengera sprawdzane będą w naszym kraju. Dlaczego akurat u nas?

Jak mówił nam Peter Martinazzi z Facebooka, polscy użytkownicy szybko przyswajają nowinki technologiczne a co więcej – często korzystają z wizualnych dodatków Messenegra, takich jak np. naklejki.

A co dokładnie się zmienia?

Rewolucji się nie spodziewajcie. Facebookwprowadza nowy, bardziej młodzieżowy sposób komunikacji. Najważniejszą zmianą jaka będzie dostępna na początku wyłącznie dla Polaków są naklejki, które można dodać do zdjęć lub filmów.

Wyobraźcie sobie, że macie ochotę na kawę. Możecie wysłać do znajomych SMS-a albo wiadomość na Messengerze „Idziemy na kawę?”. Albo – co teraz proponuje nam Facebook – można do własnego zdjęcia dodać naklejkę „Kawa?”.

288896488267327546
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

Druga opcja jest jeszcze bogatsza. Otóż wybrani przez Facebooka artyści – w tym polscy – stworzyli specjalne tła, które będziemy mogli nakładać na nasze zdjęcia. Kinga Offert, artystka z Poznania, która została poproszona przez Facebooka o stworzenie takich grafik, tłumaczy w rozmowie z nami:

_ - Każda z grafik to swego rodzaju ramka, którą można nałożyć na zdjęcie, by w wizualny sposób wzbogacić komunikację za pośrednictwem Messengera. Są wśród nich takie, które komunikują dobry humor, nudę czy są zaproszeniem do zabawy. _

288896488267524154
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

Polka stworzyła 10 grafik, każda z nich ma wyrażać inną emocję lub reakcję.

Facebook planował taką zmianę już od dawna. Offert przyznaje, że pierwsze rozmowy zaczęły się już w lipcu.

_ - Facebookowi spodobał się mój profil w skupiającym artystów serwisie Behance. Długo rozmawialiśmy o tym, jakiego rodzaju prac szukają, czego potrzebują, dla kogo przeznaczone są grafiki, nad którymi pracowałam, jaki jest ich cel. Sam proces kreacji nie zajął długo, trwał około miesiąca – po stworzeniu początkowych szkiców i ich akceptacji zaczęłam pracę nad finalnymi wersjami grafik. _

Mój dzień

288896488267786298
Źródło zdjęć: © (fot. Facebook)

Drugą ważną zmianą, która będzie testowana w naszym kraju, jest „Mój dzień”. Otóż od teraz w Messengerze można będzie zrobić oś czasu ze wszystkimi wizualnymi elementami, jakie wysłaliśmy w ciągu dnia. Mogą to być zdjęcia, naklejki albo GIF-y. Myślcie o tym jak o opcji Stories z Instagrama, ale wewnątrz Messengera.

Zmiany dotyczą mobilnych wersji Messengera –. a konkretnie wersji na Androida oraz iOS. Aktualizacja zacznie być w Polsce dostępna od czwartkowego wieczoru, ale proces jej wprowadzania może trochę potrwać.
_ Joanna Sosnowska _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)