Polska aplikacja pomoże uniknąć kłótni o niewyniesione śmieci

Polska aplikacja pomoże uniknąć kłótni o niewyniesione śmieci

Polska aplikacja pomoże uniknąć kłótni o niewyniesione śmieci
Źródło zdjęć: © Instytut Spraw Publicznych | Instytut Spraw Publicznych
06.09.2016 16:52

Instytut Spraw Publicznych we współpracy z agencją reklamową Performante stworzyli aplikację Micasa. Dzięki niej można jasno podzielić domowe obowiązki między domowników a potem sprawdzać, kto się z nich wywiązuje.

Aplikacja Micasa nie tylko namawia, wręcz zachęca do współrywalizacij w dziedzinie wykonywania domowych obowiązków. Jak to działa?

Instalujemy aplikację (obecnie dostępna jest tylko na Androida) i zakładamy konto. Następnie trzeba połączyć się z aplikacją partnera lub partnerki - robimy to przez wpisanie specjalnego kodu. Gdy aplikacje są już połączone, można zacząć sprzątać.

Każdej domowej czynności przyporządkowano odpowiednią liczbę punktów. I tak wyniesienie śmieci to zaledwie 1 punkt, zakupy to 3 punkty, a sprzątanie łazienki czy kuchni - aż 5. Do każdej z czynności można przypisać siebie, albo poprosić o wykonanie partnera.

Obraz
© (fot. Instytut Spraw Publicznych)

Osobna zakładka pokazuje liczbę punktów zdobytą przez domowników. Jeśli balans jest zachwiany na niekorzyść jednej ze stron, Micasa także o tym poinformuje.

- _ Gra jest taką rzeczą, która nas wciąga, która może trochę odczarować obowiązki domowe, włożyć w nie nieco więcej emocji i ekscytacji. Chcieliśmy włączyć w nie mocniej mężczyzn, a gry i współzawodnictwo to coś, co oni zazwyczaj lubią. Zdobywanie punktów, śledzenie postępu, mierzalne wyniki... Oprócz tego gra ułatwia dialog i pozwala zobaczyć faktyczny wkład każdej ze stron w realizację wspólnych obowiązków _ –. mówiła serwisowi PAP Aleksandra Niżyńska, współtwórczyni gry z ramienia Instytutu Spraw Publicznych.

Jeśli chcecie zachęcić partnera lub partnerkę do bardziej aktywnego angażowania się w sprawy domowe, taka aplikacja może być ciekawym wstępem.

Aplikację Micasa możecie pobrać stąd.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)