Polscy zwycięzcy Imagine Cup 2008

Polscy zwycięzcy Imagine Cup 2008

Polscy zwycięzcy Imagine Cup 2008
Źródło zdjęć: © Microsoft
13.05.2008 14:56

Znane są już wyniki tegorocznego konkursu Microsoft Imagine Cup 2008 w kategorii Projektowanie Oprogramowania, którego finał krajowy odbył się dzisiaj w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie.

Zwycięzcą została drużyna Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, która zaprezentowała rozwiązanie LifeTracker, umożliwiające śledzenie w czasie rzeczywistym zwierząt należących do gatunków zagrożonych wyginięciem. Zespół będzie reprezentował Polskę w finałach światowych, które odbędą się w Paryżu, we Francji. Microsoft Imagine Cup, w Polsce współorganizowany z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego, to konkurs technologiczny stworzony z myślą o młodych, utalentowanych ludziach, którzy w ramach rywalizacji tworzą innowacyjne rozwiązania informatyczne oraz uczą się przekształcać swoje pomysły technologiczne w produkty rynkowe.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Celem współpracy organizatorów –. Microsoft i IWP – jest integracja studentów kierunków informatycznych oraz komunikacji wizualnej, wzornictwa i projektowania graficznego poprzez umożliwienie im współpracy w ramach zespołów konkursowych, a jej efektem jest uczestnictwo designerów w startujących drużynach. W półfinałach w 50 proc. drużyn znaleźli się designerzy, w ścisłym finale byli w 4 z 5 zakwalifikowanych drużyn. Tegorocznym finałom konkursu towarzyszyła konferencja Forum Przedsiębiorczości Microsoft.

Do tegorocznego finału konkursu technologicznego Imagine Cup 2008 zakwalifikowało się 10 drużyn z całej Polski, w tym 4 z Politechniki Poznańskiej, 1 z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, 2 z Politechniki Łódzkiej oraz po jednym zespole z Politechniki Śląskiej, Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Motywem przewodnim tegorocznej rozgrywki w kategorii Projektowanie Oprogramowania było hasło: “Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga chronić środowisko”. Zwycięzcą tegorocznego finału została drużyna Demoscene Spirit z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu w składzie: Agata Czapracka, Szymon Majewski, Łukasz Michniewicz, Wiktoria Szydło, Agata Majewska z opiekunem Tomaszem Gdalą.

Zwycięzcy etapu krajowego będą reprezentować Polskę w światowym finale konkursu, który odbędzie się w lipcu we Francji, w Paryżu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)