Polscy lekarze pomogli w Kirgistanie. Przekazali wiedzę o COVID-19

Polscy lekarze pomogli w Kirgistanie. Przekazali wiedzę o COVID-19

Polscy lekarze pomogli w Kirgistanie. Przekazali wiedzę o COVID-19
Źródło zdjęć: © PCPM
Arkadiusz Stando
20.05.2020 17:43

Zespół polskich lekarzy poleciał do Kirgistanu, aby przekazać tamtejszym medykom wiedzę zebraną o COVID-19. Na podstawie informacji otrzymali od Włochów, pokażą jak należy dbać o pacjentów zarażonych koronawirusem z Wuhan.

Polscy lekarze z fundacji "Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej" (PCPM) polecieli do Kirgistanu w ramach inicjatywy zorganizowanej przez WHO. Jest to element ścieżki do poprawy jakości opieki nad pacjentami chorymi na COVID-19. Nasi lekarze zdobyli bardzo dużo doświadczenia dzięki cennym informacjom zebranym od włoskich medyków. Ta wiedza stale jest przekazywana dalej.

Zespołem kieruje dr Michał Madeyski, który podkreśla, że ich charakter ich zadania polegał na doradzaniu i wspieraniu pracowników służby zdrowia w Kirgistanie. "Lekarze, których poznajemy, zawsze doceniają fakt, że wspólnie odwiedzamy pacjentów i stajemy przy ich łóżkach. To ważne dla nich, abyśmy widzieli, że pracujemy ramię w ramię, a nie tylko przedstawiamy teoretyczne stwierdzenia. W ten sposób wiedzieli, że mogą zaufać naszej wiedzy medycznej" - mówił Madeyski.

Polscy lekarze spędzili w Kirgistanie 10 dni, a przez ten czas mieli pełne ręce roboty. Odwiedzili szpital chorób zakaźnych w stolicy - Biszkeku, oraz 6 szpitali na południowych regionach kraju Osz i Dzalal-Abad. W zespole znajdowali się 3 anestezjolodzy, 3 ratownicy medyczni, jeden lekarz ogólny i pielęgniarka intensywnej terapii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)