Polkomtel musi przeprosić P4 w ogólnopolskich dziennikach

Polkomtel musi przeprosić P4 w ogólnopolskich dziennikach

22.08.2011 22:12, aktual.: 23.08.2011 09:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Polkomtelu w sprawie skutecznej skargi P4 na kampanię reklamową Rarka w MixPlusie, a także nakazał przeprosiny w ogólnopolskiej prasie.

18. sierpnia Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił apelację Polkomtelu w sprawie skutecznej skargi P4 na kampanię reklamową _ Rarka w MixPlusie _, a także nakazał przeprosiny w ogólnopolskiej prasie. Chodziło o użycie sformuowania _ 29 gr do wszystkich _ - dowiaduje się TELEPOLIS.PL.

Wcześniej Sąd Okręgowy w swoim wyroku zakazał Polkomtelowi używania w reklamach MixPlusa sformułowania _ 29 gr do wszystkich _ (oraz kilku podobnych) bez wskazania, że dotyczą one wyłącznie średniego kosztu połączenia głosowego w ramach pakietu minut. Dodatkowo nakazał Polkomtelowi publikację oświadczenia o rozmiarze około 1/3 strony na jednej z pierwszych pięciu stron trzech największych ogólnopolskich dzienników:

_ Polkomtel S.A. z siedzibą w Warszawie, operator sieci Plus, przeprasza P4 Sp. z o.o., operatora sieci Play, za dopuszczenie się czynu nieuczciwej konkurencji polegającego na rozpowszechnianiu reklam zawierających wprowadzające w błąd informacje dotyczące promocji "Rarka w MixPlusie". Polkomtel S.A. wyjaśnia, że eksponowana w reklamach promocji "Rarka w MixPlusie" stawka 29gr/min stanowiła średni koszt minuty połączenia wynikający z odpłatnego pakietu minut. Polkomtel S.A. wyraża ubolewanie z powodu niewskazania tego faktu w reklamie, a w konsekwencji - z powodu wprowadzania klientów w błąd co do rzeczywistej ceny minuty krajowego połączenia głosowego w ofercie MixPlus, która wynosiła 58 groszy za minutę (nie dotyczy połączeń do sieci Play). _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)