Politechnika Gdańska transferuje wiedzę - darmowa konferencja

Politechnika Gdańska transferuje wiedzę - darmowa konferencja

Politechnika Gdańska transferuje wiedzę - darmowa konferencja
27.05.2011 13:07

W dniach 28-29 maja na Wydziale Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się I Konferencja Doktorantów i Studentów specjalizujących się w dziedzinach elektroniki, telekomunikacji, informatyki, inżynierii biomedycznej oraz automatyki i robotyki - ICT Young 2011. Młodzi naukowcy prezentować będą swoje dotychczasowe osiągnięcia w obszarze technologii komunikacyjno-informacyjnych (z ang. Information and Communications Technology – ICT)

Najlepsi z najlepszych
Od początku kwietnia młodzi naukowcy z całej Polski nadsyłali swoje prace, których pozytywna ocena kapituły złożonej z profesorów Politechniki Gdańskiej wybranych dziedzin oraz członka IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) kwalifikowała do udziału w konferencji. Podczas dwudniowego sympozjum autorzy najlepszych prac będą mieli okazję zaprezentowania ich swoim koleżankom i kolegom oraz doświadczonej kadrze naukowej. Prezentacja dotychczasowych osiągnięć, badań naukowych i wymiana doświadczeń zaowocuje z pewnością wieloma nowymi pomysłami i inicjatywami. Oprócz sfery naukowej, konferencja będzie też świetną okazją do integracji całego środowiska ICT w Polsce. Wygłoszone podczas konferencji referaty znajdą się w Zeszytach Naukowych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, które każdy uczestnik otrzyma przed rozpoczęciem sympozjum. Publikacja ta znajduje się na liście czasopism punktowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Obraz
© (fot. ICT Young)

Dlaczego ICT?
Sektor ICT jest niezwykle istotny z punktu widzenia innowacyjności i rozwoju gospodarki narodowej, wpływa ponadto na wiele innych, pokrewnych obszarów i integruje je ze sobą (telefonia, Internet) przyczyniając się do ich wzrostu, a w dłuższej perspektywie przyciągając też inwestorów i generując nowe miejsca pracy. Przedsiębiorstwa, organizacje i instytucje w coraz większym stopniu opierają swoją działalność na zaawansowanych technologiach, które decydują o ich konkurencyjności i efektywności działania, zarówno na międzynarodowych, krajowych, jak i lokalnych rynkach –. komentuje Piotr Obolewicz, absolwent Wydziału ETI PG, organizator konferencji.

Bezpłatny wstęp
Konferencja ICT Young 2011 organizowana jest w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki, dlatego wstęp na wszystkie jej sesje jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się poprzez stronę internetową: www.ictyoung.pl. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)