Polecane szczoteczki elektryczne. Śnieżna biel uśmiechu, wygoda, zdrowe zęby

Polecane szczoteczki elektryczne. Śnieżna biel uśmiechu, wygoda, zdrowe zęby

Polecane szczoteczki elektryczne. Śnieżna biel uśmiechu, wygoda, zdrowe zęby
Źródło zdjęć: © Youtube.com
26.11.2019 12:36, aktualizacja: 27.11.2019 15:29

Funkcjonalne szczoteczki elektryczne coraz częściej pomagają nam dbać o zdrowy i piękny uśmiech. Ich podstawowa zasada działania nie zmienia się od lat, ale nowoczesne modele nadal zaskakują coraz większą skutecznością.

Czas na zmianę – zadbaj o uśmiech z dobrą szczoteczką

Zęby nie lubią ani zbyt lekkiego mycia (niedokładne szorowanie pozostawia mnóstwo zabrudzeń, zwłaszcza w tylnych partiach uzębienia), ani zbyt mocnego (które może prowadzić do stanów zapalnych dziąseł, nadmiernego odsłaniania delikatnej nasady zębów, a w ostateczności do uszkodzenia szkliwa). Największa zaleta szczoteczki elektrycznej to nie fakt, że w higienę jamy ustnej wkładamy mniej wysiłku, ale to, że takie urządzenia gwarantują tej czynności skuteczność i równowagę, czyli odpowiedni czas, precyzję i adekwatną intensywność.

Czy liczyliście kiedykolwiek, ile ruchów wykonujecie w czasie mycia zębów? Na przykład wtedy, kiedy nie poświęcacie tej codziennej czynności zbyt wiele uwagi? Według niektórych szacowań jest to nawet… kilkadziesiąt niedbałych pociągnięć. Cztery tysiące – na tyle szacuje się liczbę ruchów oscylacyjno-obrotowych, które wykonują polecane szczoteczki elektryczne. Różnica jest ogromna.

Manualna czy elektryczna - sprawdź, a zobaczysz różnicę

Dobra szczoteczka elektryczna rozbija i usuwa nawet 100 proc. więcej zabrudzeń i kamienia nazębnego w porównaniu ze zwykłą, manualną szczoteczką. Uczucie doskonale czystych zębów i języka jest odczuwalne nawet po pierwszym użyciu. Dzięki okazjom przygotowanym w ramach Allegro Black Week, nawet model świetnej szczoteczki z wysokiej półki cenowej może się trafić do 30 do niemal 60 proc. taniej.

Piękny uśmiech… w prezencie

Szczoteczki elektryczne doceniliśmy za mycie zębów niewymagające wysiłku i wysoką skuteczność. Moc obracającej się dość szybko główki pokrytej odpowiednimi włóknami cenią też zwolennicy perfekcyjnej bieli zębów – w duecie z dobrą pastą, stosowane systematycznie potrafią zdziałać cuda, nawet jeśli bliskie jest wam częste picie kawy i herbaty.

Szczoteczka elektryczna dostosowana do naszych oczekiwań i potrzeb to dobry upominek na święta, dlatego wyszukaliśmy dla was kilka cenionych i polecanych modeli w atrakcyjnych cenach. Mikołajki już niedługo, a i za procentami świątecznymi warto zacząć się rozglądać. Tego rodzaju produkty (np. elektronika na prezent do ok. 100 zł) będą drożeć z każdym dniem. Zaplanuj podarunki mikołajkowe i świąteczne już teraz, a dzięki aplikacjom jak np. Allegro dodatkowo ominie cię sklepowy tłok. Dodatkowo prezenty dla całej rodziny kupisz z dostawą za darmo... także kurierem - popularna usługa Allegro Smart rozwinęła się o opcję dostawy do domu!

Szczoteczka elektryczna dla osób z wrażliwymi dziąsłami

Problem nadwrażliwości dziąseł dotyczy wielu osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. W takiej sytuacji często rezygnujemy ze szczoteczki elektrycznej i pozostajemy przy manualnej z możliwie najbardziej delikatnym włosiem w obawie przed podrażnieniem dziąseł u nasady zębów. Tymczasem odpowiedni model szczoteczki elektrycznej zaspokoi potrzeby także osób z wrażliwymi dziąsłami. Taka szczoteczka elektryczna nie "szoruje" zębów i nie drażni dziąseł, a delikatnie otula każdy ząb miękkimi, ale skutecznie czyszczącymi włoskami.

Szczoteczka elektryczna i soniczna

Pierwsza szczoteczka czyści zęby dzięki obracającej się główce, druga z kolei wykorzystuje pulsujące drgania, które pomagają usuwać drobne zabrudzenia i przebarwienia. Tę drugą często poleca się osobom, którym zależy na delikatnym myciu zębów i niepodrażnianiu dziąseł, jednak ich skuteczność np. w profilaktyce powstawania kamienia nazębnego jest nieco niższa niż w przypadku dobrej szczoteczki elektrycznej. Jest to też kwestia półki cenowej tych popularnych produktów. Najlepsze szczoteczki soniczne (popularne u nas od niedawna) to nadal wydatek większy niż skuteczne szczoteczki elektryczne, ale korzystając z dobrej okazji możemy "upolować" coś fajnego w lepszej cenie.

Szczoteczki elektryczne – dla całej rodziny

Nowoczesne szczoteczki elektryczne kontrolują czas mycia zębów dzięki wbudowanemu timerowi. Dzięki temu nie umyjemy już zębów niedokładnie po długim, męczącym dniu. Taki timer pomaga też "przypilnować", aby dzieci, które już samodzielnie myją ząbki, spędziły ze szczoteczką w buzi wystarczająco długi czas. Takie modele mają czujnik nacisku i zwalniają, kiedy maluch naciśnie szczoteczką na płytkę zbyt mocno.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)