Polaroid wraca do gry!

Polaroid wraca do gry!15.10.2009 07:00
Polaroid wraca do gry!
Źródło zdjęć: © IDG.pl

Firma Summit Global poinformowała, że zamierza wznowić produkcję znanych wszystkim amatorom fotografii aparatów Polaroid.

Polaroid to rodzaj aparatu fotograficznego, który pozwalał na uzyskanie zdjęcia w chwilę po jego wykonaniu. Niestety pojawienie się na rynku cyfrowych aparatów fotograficznych spowodowało, że firma Polaroid Corporation (o czym poinformowała w 200. roku) zmuszona była do zaprzestania produkcji filmów oraz aparatów wspierających technologię natychmiastowej fotografii analogowej.

288769222346291347
Źródło zdjęć: © (fot. Polaroid)

Obecnie na całym świecie znajduje się ponad miliard Polaroidów. Wielu ich użytkowników było niezadowolonych z zaprzestania produkcji filmów natychmiastowych. Grupa entuzjastów (pod kierownictwem wieloletniego pracownika Polaroida) stworzyła nawet bardzo prężny projekt "The Impossible Project", którego celem było wznowienie ich wytwarzania.

Jak się okazało, działania osób związanych z projektem zakończyły się sukcesem. Przedstawiciele The Summit Global Group (właściciel marki Polaroid) poinformowali bowiem właśnie o zamiarze wznowienia produkcji aparatów Polaroid oraz zawarciu porozumienia, zgodnie z którym The Impossible Project zajmie się opracowaniem oraz wytwarzaniem nowych filmów natychmiastowych.

Nowa generacja natychmiastowych filmów i stare/nowe Polaroidy powinny pojawić się na rynku w przyszłym roku.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)