Polak mistrzem w Star-Craft II

Strona głównaPolak mistrzem w Star-Craft II
19.07.2016 11:28
Polak mistrzem w Star-Craft II
Źródło zdjęć: © WP.PL

Artur "Nerchio" Bloch, czołowy polski zawodowy gracz w "StarCraft II", zajął pierwsze miejsce w finale DreamHack Open: Valencia. Tym samym Polak awansował na drugie miejsce w pozakoreańskim rankingu WCS.

W finale turnieju rangi Premier, w formacie Best-of-Seven (Bo7. przeciwnikiem Polaka był Francuz Alexis "MarineLorD" Eusebio. Seria zakończyła się zwycięstwem Blocha 4:0. Tym samym polski gracz wywalczył sobie 16 tys. dol. nagrody i 1 tys. punktów rankingowych WCS. Łączne wygrane zawodnika w czasie całej kariery przekraczają już 100 tys. dol.

Wcześniej w ćwierćfinale Bo5 "Nerchio" w wyrównanej grze z wynikiem 3:2 pokonał swojego głównego rywala, niemieckiego zawodnika Tobiasa "ShoWTimE" Siebera. Tym samym Polak zrewanżował się za porażkę w walce o pierwsze miejsce w finałach mistrzostw WCS Circuit: Spring. Koreańczyk Choi "Polt" Seong Hun, drugi największy przeciwnik Polaka, został wyeliminowany przez Siebera w pierwszym etapie turnieju (Ro32. czyli 1/16 finału).

Bloch jest jednym z czołowych zawodowych polskich graczy w "StarCraft II", przez komentatorów wskazywany jako aktualnie najlepszy gracz spoza Korei Południowej. Urodzony 9 sierpnia 1992 r. zawodnik karierę rozpoczął na przełomie 2010 i 2011 r. Przez krótki czas związany z drużynami against All authority i Team Empire, renomę zyskał w barwach rozwiązanej na początku br. Team Acer. Pod koniec stycznia 2016 r. "Nerchio" dołączył do nowo utworzonej drużyny Euronics Gaming z siedzibą w Niemczech, w której jest obecnie najwyżej notowanym graczem.

W aktualnej klasyfikacji WCS Artur "Nerchio" Bloch z wynikiem 3950 punktów rankingowych zajmuje 2. miejsce w ramach WCS Circuit i 5. pozycję w klasyfikacji ogólnej. Poza Blochem wysokimi wynikami w "StarCraft II" mogą się pochwalić również dwaj inni polscy zawodnicy: Mikołaj "Elazer" Ogonowski z True eSport (również mieszczący się na liście 8 najlepszych graczy poza Koreą Południową) i Grzegorz "MaNa" Komincz z Team Liquid. Także oni wystąpili w Walencji - "MaNa" odpadł w Ro32. jednak "Elazer" awansował do drugiej rundy turnieju, gdzie przegrał 2:3 z Sieberem. "Elazer" otrzymał za to 1 tys. dol. i 100 punktów WCS, dzięki czemu utrzymuje się w pierwszej ósemce WCS Circuit.

World Championship Series to seria oficjalnych turniejów organizowanych przez Blizzard Entertainment (producenta gry "StarCraft II") oraz jej partnerów, podzielona na część południowokoreańską (WCS Korea) i zagraniczną (WCS Circuit). Dzięki sukcesom "Nerchia" i "Elazera" Polska jest jak dotychczas jedynym krajem poza Koreą Południową z więcej niż jednym zawodnikiem kwalifikującym się do jesiennych finałów mistrzostw świata, do których dopuszczanych jest po 8 najlepszych graczy z WCS Korea i WCS Circuit.

DreamHack to zapoczątkowana w 199. r. w Szwecji seria międzynarodowych festiwali kulturalnych i komputerowych. Nazywane "cyfrowym Woodstockiem" festiwale DH są uznawane za największe wydarzenie tego typu na świecie. Obok głównych festiwali DH organizowanych dwa razy do roku w Jönköping w Szwecji odbywają się także imprezy DreamHack World Tour. W tym roku odbyły się one w Lipsku, Austin, Tours i Walencji. Jeszcze w 2016 r. festiwale DH odbędą się również w Montrealu (sierpień) i Bukareszcie (wrzesień) oraz ponownie w Jönköping w ramach DreamHack: Winter. Sierpniowy festiwal DH: Montreal będzie miejscem letnich finałów mistrzostw WCS "StarCraft II".

(PAP Technologie)

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)