Polacy nie gęsi, swoje gogle VR też mają

Polacy nie gęsi, swoje gogle VR też mają05.12.2014 09:37
Polacy nie gęsi, swoje gogle VR też mają
Źródło zdjęć: © chip.pl

Po raz pierwszy gogle Virizzmo zostały zaprezentowane na Europejskim Festiwalu Gier Digital Dragons w maju 2014. Już 8 grudnia zadebiutują na polskim rynku.

Vrizzmo VR to produkt polski przygotowany i produkowany przez rodzimą firmę Vrizzmo sp. z o.o. Gogle nie mają swojego ekranu - tu podobnie jak chociażby w Google Cardboard wykorzystujemy wyświetlacz własnego smartfona.

Serce Vrizzmo VR stanowi zaawansowany układ podwójnych soczewek. W porównaniu z innymi urządzeniami o podobnym zastosowaniu, system optyczny Vrizzmo nie generuje zniekształceń sferycznych (tzw. barrel distortion). Obraz, który dociera do użytkownika charakteryzuje się wiernym odwzorowaniem. Układ optyczny zamknięto w eleganckiej, kompaktowej obudowie o wymiarach 169x90x80 mm. Z przodu urządzenia znajduje się slot do umieszczenia smartfona pełniącego rolę wyświetlacza. Vrizzmo VR obsługuje smartfony o przekątnej ekranu od 4,5 do 5,7 cali.

Vrizzmo umożliwia emulację Oculus Rift (na chwilę obecną programowo, a w przygotowaniu także sprzętowo), a co za tym idzie korzystanie z coraz bogatszej oferty oprogramowania dla tego urządzenia. Vrizzmo zaprojektowano z myślą o przyszłym rozwoju VR. Już teraz mamy możliwość instalacji dodatkowych akcesoriów – np. kamery 3D, baterii. Na obudowie umieszczono przyciski, za pomocą których można szybko i łatwo obsługiwać gry i programy. Każdy użytkownik Vrizzmo dowolnie dostosuje swoje gogle montując specjalne, atrakcyjne maski z grafikami z ulubionej gry (np. logo, grafiki, postaci z gry). Zabawę z Vrizzmo wzbogacimy też podłączając do smartfona kontrolery bezprzewodowe – np. pady Bluetooth.

Po darmowej rejestracji urządzenia użytkownicy Vrizzmo otrzymają dostęp do specjalnego centrum zbierającego oprogramowanie VR oraz pakiet startowy zawierający wybrane gry i programy, które wprowadzą w wirtualny świat. Dla programistów zostanie udostępniony zestaw narzędzi (tzw. SDK) do Vrizzmo, dzięki będą mogli tworzyć nowe gry i aplikacje VR. Projektanci Vrizzmo pracują nad autorskimi programami i grami, które zostaną udostępnione już niedługo.

Premiera rynkowa gogli Vrizzmo VR odbędzie się 8 grudnia.

Sugerowana cena detaliczna Vrizzmo VR została ustalona na 399,00 PLN. Produkt trafi do sprzedaży w wybranych sieciach handlowych, sklepach specjalistycznych, sprzedaży internetowej, a także będzie dostępny w promocyjnej cenie na swojej oficjalnej stronie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Gangnam Style popsuł licznik wyświetleń na YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)