Polacy dbają o smartfony - najmniej "niezdarny" naród w rankingu

Polacy dbają o smartfony - najmniej "niezdarny" naród w rankingu
Źródło zdjęć: © SquareTrade

03.11.2014 14:04, aktual.: 03.11.2014 14:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polacy są najmniej niezdarni spośród 18 europejskich krajów jeśli chodzi o nieszczęśliwe wypadki ze smartfonami. Według badań Square Trade, Polska znalazła się na ostatnim miejscu rankingu „niezdarnych” krajów - w ciągu ostatnich dwóch lat tylko 24,3% z nas zniszczyło smartfon. Raport pokazuje, że jesteśmy bardziej uważni niż Niemcy, które znalazły się na 12 pozycji czy Szwajcarzy, którzy zajęli 16 miejsce w rankingu państw o największej liczbie zniszczonych urządzeń.

Firma Square Trade Inc. sprawdziła jak Europejczycy dbali o swoje smartfony w ciągu ostatnich dwóch lat. Polacy okazali się narodem, który najbardziej dba o urządzenia –. 24,3% z nas zniszczyło smartfon w ostatnich dwóch latach. Tuż przed nami, na 17 pozycji znalazła się Belgia z wynikiem 24,9% i Szwajcaria, gdzie 26,3% obywateli zniszczyło swój smartfon.

Na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o liczbę nieszczęśliwych wypadków ze smartfonami znalazła się Grecja –. 40% Greków zniszczyło urządzenie w ciągu ostatnich dwóch lat. Drugim „niezdarnym” krajem okazały się Włochy z podobnym wynikiem – 39,8%, zaś trzecie miejsce jeśli chodzi o skalę zniszczeń smartfonów zajęła Hiszpania – 38,9% badanych przyznało się, że ich smartfon uległ zniszczeniu w ciągu ostatnich dwóch lat.

„Mimo, że Polacy są uważnym narodem i zajęli ostatnią pozycję jeśli chodzi o liczbę zniszczonych smartfonów, skala zjawiska jest duża –. niemal co czwarta osoba straciła swoje urządzenie w ciągu ostatnich 2 lat. W ciągu 7 lat Polacy wydali na naprawę i wymianę smartfonów ponad 4 miliardy złotych. Często tracimy smartfony w najmniej oczekiwanych sytuacjach i w miejscu, który wydaje się bezpieczne, dlatego warto pomyśleć o ochronie swoich urządzeń” powiedział Kevin Gillan, Dyrektor Zarządzający na Europę firmy SquareTrade.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)