Pokojowa Nagroda Nobla 2019. Wśród nominowanych kolejny Polak [Transmisja na żywo]

Pokojowa Nagroda Nobla 2019. Wśród nominowanych kolejny Polak [Transmisja na żywo]

Pokojowa Nagroda Nobla 2019. Wśród nominowanych kolejny Polak [Transmisja na żywo]
Źródło zdjęć: © East News | Jan Bielecki
Karolina Modzelewska
11.10.2019 10:36

Wśród faworytów tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla wymienia się Gretę Thunberg, Jerzego Owsiaka i Papieża Franciszka. Czy kolejny Polak zdobędzie jedną z najbardziej prestiżowych nagród?

Pokojowa Nagroda Nobla 2019 zostanie przyznana dzisiaj [11.10] około godziny 11.00. Cała ceremonia będzie relacjonowana na żywo na portalu YouTube. Można ją obejrzeć tutaj.

Prestiżowa nagroda trafia do organizacji lub osób, które zasłużyły się swoimi dokonaniami na rzecz światowego pokoju, braterstwa między narodami, promowania kongresów pokojowych, ale i ograniczania bądź likwidacji stałych armii.

Nagroda Nobla 2019: Nominowany kolejny Polak

Wśród nominowanych do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 znajduje się Jerzy Owsiak. Doceniono jego działania na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy, która wspiera polskie szpitale.

Nagroda Nobla 2019: Greta Thunberg

Duże emocje wywołuje nominacja Grety Thunberg – aktywistki klimatycznej. Nastolatka zasłużyła się swoimi protestami przeciwko zmianom klimatu, a także unikalnej postawie, która zainspirowała uczniów na całym świecie do Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.

Nagroda Nobla 2019: Papież Franciszek

Nagroda Nobla 2019 może powędrować także do Papieża Franciszka. Swoją funkcję pełni od marca 2013 roku i jest pierwszym papieżem z Ameryki Południowej. Jego zachowania wielokrotnie zaskakują, ponieważ od początku swojego pontyfikatu postawił na zmiany i zbliżenie się do wiernych. Aktywnie angażuje się w kwestie dotyczące pokoju i często poruszą jego tematykę podczas swoich wystąpień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)