Pogoda: niebawem spadnie śnieg. Sprawdź mapy pogodowe online

Pogoda: niebawem spadnie śnieg. Sprawdź mapy pogodowe online

Pogoda: niebawem spadnie śnieg. Sprawdź mapy pogodowe online
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
17.10.2019 07:22, aktualizacja: 17.10.2019 07:37

Pogoda w październiku jest prawdziwym wspomnieniem lata. W Polsce cały czas jest słonecznie i ciepło, jednak już niedługo należy spodziewać się zmiany aury. Temperatura spadnie poniżej zera, a na nizinach pojawi się pierwszy śnieg.

Październikowa pogoda w Polsce naprawdę rozpieszcza. Ciepłe i słoneczne dni sprzyjają spacerom oraz różnym formom aktywności fizycznej. Niestety piękna aura nie utrzyma się zbyt długo, a już niebawem mieszkańcy kraju mogą spodziewać się opadów śniegu.

Synoptycy prognozują, że od środy do końca tygodnia obszar Polski znajdzie się pomiędzy wyżem znad Rosji a niżem znad północnego Atlantyku i Wysp Brytyjskich. Takie rozmieszczenie układów barycznych sprawi, że nad obszarem naszego kraju dojdzie do rozdzielenia "wpływów”. Wschodnia i południowa Polska pozostanie pod wpływem Lisbeth, a zachodnia i północna część kraju dostanie się pod władanie niżu znad Atlantyku.

W efekcie na wschodzie i południu Polski utrzyma się piękna pogoda, natomiast nad zachodnią i północną częścią kraju pojawią się chmury i opady. Temperatura spadnie o kilka kresek, jednak do końca tygodnia w całym kraju będzie utrzymywać się na przyzwoitym poziomie. Termometry pokażą od 16 stopni na północy do 22 stopni na południu.

Pogoda w Polsce. Kiedy śnieg?

Zgodnie z najnowszymi prognozami, już pod koniec miesiąca możemy spodziewać się zimnych nocy i poranków. Temperatury mogą spaść wtedy poniżej zera, natomiast w ciągu dnia termometry pokażą maksymalnie 3 stopnie. Możemy spodziewać się również opadów deszczu i śniegu, głównie na wschodzie kraju, miejscami również na południu i w centrum.

Aby być na bieżąco warto śledzić mapy pogodowe.

Użytkownicy mogą również pobrać na swój telefon aplikacje pogodowe. Można to zrobić korzystając z tej strony.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)