Pogoda na weekend: IMGW zaleca ostrożność i ogłasza alert 1. stopnia

Pogoda na weekend: IMGW zaleca ostrożność i ogłasza alert 1. stopnia
Źródło zdjęć: © Fotolia

06.03.2020 07:56, aktual.: 06.03.2020 10:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Weekend w znacznej części kraju zapowiada się pogodnie, jednak IMGW ostrzega, że warunki biometeorologiczne będą niesprzyjające. Dzisiaj dodatkowo został ogłoszony alert 1. stopnia w wybranych województwach.

W ciągu dnia należy spodziewać się umiarkowanego zachmurzenia na terenie całego kraju. W rejonach podgórskich należy liczyć się z opadami śniegu lub deszczu ze śniegiem. Co więcej w całym kraju będzie dość mocno wiało. Najniebezpieczniej będzie jednak na południu Polski.

IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla woj. śląskiego i podkarpackiego alarmując przed silnymi wiatrami, których prędkość może przekroczyć nawet 100 km/h. W związku z tym, mieszkańcom tych regionów zaleca się ostrożność oraz śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Przypominamy, że ostrzeżenie 1. stopnia - zgodnie z definicją podaną przez IMGW - oznacza "warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne".

Pogoda na sobotę i niedzielę

W kolejnych dniach Instytut nie przewiduje niebezpiecznych sytuacji pogodowych, jednak ostrzega o niekorzystnych warunkach biometeorologicznych. Oznacza to m.in. że osoby wrażliwe mogą mocniej odczuwać chłód, stres i zmęczenie. Niekorzystne warunki wystąpią już dzisiaj na zachodzie kraju, a w sobotę rozszerzą się na cały kraj.

- Pochmurna, wilgotna pogoda z przelotnymi, słabymi opadami deszczu oraz przeważnie chłodne środowisko termiczne będą przyczyniały się do pogorszenia nastroju i kondycji psychofizycznej - czytamy na stronie Instytutu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)