Trwa ładowanie...
dkaez00

Pogoda na środę 13 listopada. Pochmurno i deszczowo. W górach spadnie śnieg

W środę w większości regionów kraju będzie pochmurnie i deszczowo. Na południu Polski powieje silny wiatr, a w górach możliwe opady śniegu. Najładniejsza pogoda czeka mieszkańców Lubelszczyzny i Podkarpacia. Sprawdź prognozę na 13 listopada.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pogoda na środę 13 listopada
Pogoda na środę 13 listopada (Shutterstock.com)
dkaez00

Środa w przeważającej części kraju minie pod znakiem opadów deszczu. Na najładniejszą pogodę mogą liczyć mieszkańcy Lubelszczyzny i Podkarpacia. W pozostałych regionach Polski będzie pochmurno. Temperatura w centrum kraju wyniesie 11 stopni Celsjusza, najchłodniej będzie w województwie lubuskim. Tam termometry wskażą maksymalnie 6 st. C.

Pomimo przejaśnień i najcieplejszej temperatury w kraju (16 stopni Celsjusza) mieszkańcy Podkarpacia również powinni być przygotowani na przelotne opady deszczu. Padać nie powinno jedynie na Pomorzu Zachodnim.

W większości kraju suma opadów wyniesie do 5-15 mm. Na południu województwa dolnośląskiego, w Tatrach i na Podhalu prognozowana suma opadów do 20 mm. W Sudetach spadnie śnieg. Pojawią się tam również mgły, które mogą ograniczyć widzialność nawet do 300 metrów.

dkaez00

Czytaj także: Zima trzydziestolecia w Polsce. Synoptycy ostrzegają: nawet 20 stopni na minusie

Wiatr na wchodzie kraju będzie słaby i umiarkowany. W województwie świętokrzyskim oraz południowej części Polski możliwe porywy wiatru do 60 kilometrów na godzinę, w górach nawet do 130 km/h. Najsłabiej powieje w zachodniej części kraju.

Pogodę na bieżąco możecie sprawdzać w serwisie Pogoda WP.pl.

Zobacz także: Pogoda w Polsce. Chińscy meteorolodzy przewidują mroźną i śnieżną zimę

dkaez00

Podziel się opinią

Share

dkaez00

dkaez00
Więcej tematów