Pogoda na dziś i do 1 listopada. Wyż Oldenburgia wpływa na pogodę

Pogoda na dziś i do 1 listopada. Wyż Oldenburgia wpływa na pogodę

Pogoda na dziś i do 1 listopada. Wyż Oldenburgia wpływa na pogodę
Źródło zdjęć: © WP.PL
30.10.2019 07:54, aktualizacja: 30.10.2019 09:50

Niestety nie zapowiada się na poprawę pogody. Polska znajduje się pod wpływem wyżu Oldenburgia, który nadciąga do kraju z północy Niemiec. Pogoda utrzyma się na podobnym poziomie do 1 listopada.

Polska znajduje się obecnie pod wpływem wyżu Oldenburgia, czego efektem jest napływ zimnego powietrza arktycznego (PA), które przez Niemcy dotarło do Polski znad Skandynawii.

Dzisiaj będziemy odczuwali chłód, rano pojawiły się nawet przymrozki. Temperatura maksymalna w kraju nie przekroczy 9 stopni Celsjusza, a miejscami mogą występować również opady. Ciśnienie będzie wahać się od 1014 do 1029 hPa.

Rano należy uważać również na mgłę ograniczającą widoczność do 200 metrów. Temperatura minimalna będzie wahać się od -4 do 0 stopni Celsjusza. Wiatr słaby, ale raczej umiarkowany. Przypominamy również o niebezpieczeństwach związanych z narastającym problemem smogu.

Szczegółową prognozę pogody dla poszczególnych miejscowości możecie sprawdzić w serwie Pogoda WP.

Pogoda na 1 listopada

W najbliższych dniach w wyniku działania wyżu Oldenburgia pogoda zapowiada się podobnie, jak dzisiaj. Termometry nie pokażą więcej niż 10 stopni Celsjusza, ale w niektórych częściach kraju będzie się wahać od 5 do 7 stopni Celsjusza. Na szczęście na Wszystkich Świętych nie zapowiada się deszczów, tak więc na cmentarz będzie można wybrać się bez parasola. Temperatura wciąż nie będzie przekraczać 10 stopni, ale odczuwalna może być niższa. Na południu Polski można się jednak spodziewać przymrozków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)