Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega

Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega

Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega
Źródło zdjęć: © East News
02.09.2019 08:57

Początek roku szkolnego zapowiada się nieco chłodniej niż weekend, ale IMGW ostrzega przed upałem w niektórych regionach kraju. Ponadto możemy spodziwać się burz i gradobicia. Sprawdź radar burzowy online.

IMGW ostrzega dzisiaj przed upałami sięgającymi do 27 stopni Celsjusza - to o wiele chłodniej niż w poprzednich dniach, ale warto być przygotowanym. Najwyższą temperaturę odnotują mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski.

Gdzie jest burza?

O wiele większym zagrożeniem będą dziś burze, które mogą szaleć na wschodzie i w centrum naszego kraju. Mieszkańcy południowo-wschodniej Polski mogą spodziewać się alertów RCB. Wystąpią burze i gradobicie, które mogą spowodować duże straty materialne. IMGW wydało komunikat ostrzegawczy o gradobiciu dla województw:

  • mazowieckiego
  • warmińsko-mazurskiego
  • lubelskiego W pozostałych województwach raczej nie zaobserwujemy gradu, ale należy spodziewać się silnych i gwałtownych burz lub opadów deszczu.

Radar burzowy online

IMGW zaleca śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych i dostosowanie swojej aktywności do warunków panujących na zewnątrz. Aby być na bieżąco z pogodą na dziś, warto sięgnąć po aplikacje pogodowe na swoje urządzenia mobilne.

Obraz
© WP.PL

Dobrym pomysłem jest również śledzenie map burzowych. Satelitarne mapy burzowe możecie znaleźć np. w serwisie Windy.com. To przydatne narzędzie, na którym nie tylko sprawdzicie, gdzie jest burza w naszym kraju, ale również możecie zobaczyć przemieszczający się front atmosferyczny, siłę wiatru czy temperaturę. Mapa pokazuje zjawiska pogodowe globalnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)