Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega

Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega02.09.2019 08:57
Pogoda na dziś: gdzie jest burza, a gdzie upał? IMGW ostrzega
Źródło zdjęć: © East News

Początek roku szkolnego zapowiada się nieco chłodniej niż weekend, ale IMGW ostrzega przed upałem w niektórych regionach kraju. Ponadto możemy spodziwać się burz i gradobicia. Sprawdź radar burzowy online.

IMGW ostrzega dzisiaj przed upałami sięgającymi do 27 stopni Celsjusza - to o wiele chłodniej niż w poprzednich dniach, ale warto być przygotowanym. Najwyższą temperaturę odnotują mieszkańcy wschodniej i południowo-wschodniej Polski.

Gdzie jest burza?

O wiele większym zagrożeniem będą dziś burze, które mogą szaleć na wschodzie i w centrum naszego kraju. Mieszkańcy południowo-wschodniej Polski mogą spodziewać się alertów RCB. Wystąpią burze i gradobicie, które mogą spowodować duże straty materialne. IMGW wydało komunikat ostrzegawczy o gradobiciu dla województw:

  • mazowieckiego
  • warmińsko-mazurskiego
  • lubelskiego W pozostałych województwach raczej nie zaobserwujemy gradu, ale należy spodziewać się silnych i gwałtownych burz lub opadów deszczu.

Zobacz też: Fale upałów będą coraz częstsze. Szwajcarzy opublikowali wyniki badań

Radar burzowy online

IMGW zaleca śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych i dostosowanie swojej aktywności do warunków panujących na zewnątrz. Aby być na bieżąco z pogodą na dziś, warto sięgnąć po aplikacje pogodowe na swoje urządzenia mobilne.

289821737838148602
Źródło zdjęć: © WP.PL

Dobrym pomysłem jest również śledzenie map burzowych. Satelitarne mapy burzowe możecie znaleźć np. w serwisie Windy.com. To przydatne narzędzie, na którym nie tylko sprawdzicie, gdzie jest burza w naszym kraju, ale również możecie zobaczyć przemieszczający się front atmosferyczny, siłę wiatru czy temperaturę. Mapa pokazuje zjawiska pogodowe globalnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)