Pogoda na 31 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami i opadami. Warto śledzić komunikaty

Pogoda na 31 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami i opadami. Warto śledzić komunikaty

Pogoda na 31 sierpnia. IMGW ostrzega przed burzami i opadami. Warto śledzić komunikaty
Źródło zdjęć: © Windy.com
31.08.2020 11:00, aktualizacja: 31.08.2020 11:45

Pogoda w poniedziałek 31 sierpnia minie pod znakiem opadów deszczu i silnego wiatru. W związku z niebezpieczną sytuacją, IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla niektórych rejonów kraju. Śledź radar burzowy online i bądź na bieżąco.

Pogoda w poniedziałek 31 sierpnia może być niebezpieczna dla mieszkańców niektórych rejonów kraju. Pogodnie będzie dziś tylko na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. W pozostałej części Polski należy spodziewać się opadów deszczu, którym miejscami towarzyszyć będą silny wiatr oraz wyładowania atmosferyczne. Najcieplej będzie na południowym wchodzie, gdzie termometry pokażą 25 stopni Celsjusza, natomiast najchłodniej - na Pomorzu, tam jedynie 16 st. C.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województw: lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego. Prognozowana wysokość opadów na terenach objętych alarmem to 30-50 litrów wody na metr kwadratowy. W trakcie opadów pojawią się burze z porywami wiatru do 90 kilometrów na godzinę. Do godziny 10:00 ostrzeżenia dotyczyły również Warmii i Mazur oraz Podlasia, a do 11:00 województwa kujawsko-pomorskiego.

Według definicji IMGW, ostrzeżenia pierwszego stopnia przewidują warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Śledź radar burzowy i aplikacje pogodowe

Synoptycy podkreślają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, dlatego zalecają ostrożność oraz śledzenie komunikatów.

Aby być na bieżąco, warto monitorować radar burzowy online oraz śledzić dedykowane aplikacji. Wśród nich należy wymienić:

Ci, którzy nie chcą dać się zaskoczyć opadom deszczu i silnemu wiatrowi, powinni zapoznać się również z innymi aplikacjami pogodowymi. Więcej na ich temat przeczytasz w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)