Pogoda na 28 maja. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki pogodowe w całej Polsce

Pogoda na 28 maja. IMGW ostrzega: niekorzystne warunki pogodowe w całej Polsce
Źródło zdjęć: © IMGW

28.05.2020 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czwartek 28 maja Polska znajdzie się pomiędzy dwoma układami barycznymi, co przyniesie pogorszenie warunków. Niekorzystny wpływ pogody na samopoczucie będzie bardzo silny.

Po chwilowej poprawie pogody, jaka miała miejsce wczoraj, dzisiaj należy spodziewać się deszczowej aury. W całym kraju w czwartek należy spodziewać się dużego zachmurzenia oraz przelotnych opadów deszczu. W niektórych rejonach Polski mogą pojawić się również burze oraz grad. Szczuje się, że opady sięgną 20 mm.

Termometry również pokażą mniej stopni niż do tej pory - od 15°C do 18°C w centrum kraju, od 18°C do 20°C na wschodzie oraz od 11°C od 14°C w rejonach podgórskich i górach Wiatr przeważnie umiarkowany, chociaż w czasie burz jego prędkość może dojść do 60 km/h.

Bardzo niekorzystne warunki w całej Polsce

IMGW ostrzega przez niekorzystnymi warunkami biometeorologicznymi. Przede wszystkim odczujemy duże ochłodzenie - temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry a to ze względu na zderzenie dwóch frontów - wyżu znad Morza Północnego i niżu znad Ukrainy. Dodatkowo wiatr wiejący z północnego zachodu pogłębi odczucie zimna.

To wszystko może pogorszyć samopoczucie nie tylko u osób wrażliwych na bodźce pogodowe. Jednak meteopaci mogą dodatkowo zmagać się dzisiaj z bólem, poczuciem niepokoju oraz drażliwością. Wieczorem "wpływ pogody na organizm człowieka będzie stopniowo zmniejszał się, a dolegliwości słabnąć i zanikać", podaje IMGW.

Planując wyjście z domu, warto wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia przelotnych opadów, a nawet burz. Przypominamy również, że do 30 maja obowiązują dotychczasowe przepisy dotyczące bezpieczeństw w czasie pandemii. O nowych zasadach i czwartym etapie odmrażania gospodarki możecie przeczytać tutaj.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)