Pogoda na 25 sierpnia. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online

Pogoda na 25 sierpnia. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online

Pogoda na 25 sierpnia. Prognoza zagrożeń IMGW. Śledź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Windy.com
25.08.2020 10:09

Pogoda 25 sierpnia w większości kraju zapowiada się deszczowo i wietrznie. Instytut Meteorologii i Gospodarki wodnej planuje wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia na najbliższe dni. Bądź na bieżąco z informacjami pogodowymi i śledź radar burzowy online.

Pogoda we wtorek 25 sierpnia z pewnością nie będzie przypominać tej, jaka rozpieszczała mieszkańców Polski jeszcze kilka dni temu. Słonecznie będzie dziś tylko w województwach: śląskim, lubuskim i wielkopolskim. W pozostałych rejonach kraju synoptycy przewidują deszcz, któremu po południu mogą towarzyszyć burze. Miejscami spadnie do 15 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Meteorolodzy ostrzegają również przed wiatrem, którego porywy osiągną prędkość nawet do 80 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał we wtorek żadnych ostrzeżeń, jednak bardzo możliwe, że już jutro alarmem pierwszego stopnia zostanie objęta prawie cała Polska. Synoptycy planują wydać alerty dla województw: mazowieckiego, lubuskiego, lubelskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego, opolskiego, podlaskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Z prognozy zagrożeń IMGW na czwartek wynika, że w związku z możliwym pojawieniem się silnego wiatru, meteorolodzy mogą wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Radar burzowy online

W związku z dynamiczną sytuacją pogodową w Polsce, synoptycy IMGW zachęcają do śledzenia komunikatów. Aby być na bieżąco, warto monitorować radary burzowe online lub pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić między innymi:

O pozostałych aplikacjach pogodowych, dzięki którym z pewnością nie dacie zaskoczyć się opadom deszczu i burzom, przeczytacie w tym artykule.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)