Trwa ładowanie...
d4lf62b

Pogoda na 25 maja. IMGW ostrzega: burze możliwe w niemal całej Polsce

IMGW alarmuje, że niebezpieczne burze mogą wystąpić w niemal całej Polsce. Alert 1. stopnia obowiązuje dla większości województw. Sprawdźcie, czy burza dotrze również do waszej miejscowości i jak kształtuje się pogoda dla poszczególnych regionów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prognoza burzowa dla Polski na 25 maja 2020
Prognoza burzowa dla Polski na 25 maja 2020 (Windy.com)
d4lf62b

Aktualizacja: IMGW ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Sprawdź aktualne komunikaty na 26 maja.

Poniedziałek 25 maja zapowiada się pochmurnie z większymi przejaśnieniami. W niemal całym kraju należy spodziewać się przelotnych opadów deszczu oraz burz. Lokalnie może wystąpić też grad.

Suma opadów na zachodzie kraju wyniesie ok. 15 mm, a w centrum i na wschodzie do 30 mm. W górach z kolei można spodziewać się opadów śniegu. Alert 1. stopnia dot. niebezpiecznych zjawisk pogodowych obowiązuje dla woj.: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego.

d4lf62b

Temperatura maksymalna od 13°C na zachodzie i północy do 17°C na południowym wschodzie. Nieco chłodniej w górach, gdzie termometry pokażą od 8°C do 12°C. Ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć.

W ciągu dnia wiatr przeważnie słaby, ale w trakcie burz może wzmóc się do 70 km/h. Niebezpieczne wichury wystąpią w górach, gdzie prędkość wiatru dojdzie do 90 km/h. IMW zaleca śledzenie aktualnych komunikatów pogodowych.

Gdzie jest burza? Ostrzeżenia IMGW

Rozpoczął się sezon burzowy, dlatego IMGW zaleca śledzenie aktualnych komunikatów burzowych. Z tego powodu została uruchomiona specjalna strona na Facebooku, dzięki czemu możecie na bieżąco śledzić ostrzeżenia pogodowe

d4lf62b

By sprawdzić, gdzie obecnie jest burza możecie również śledzić inne radary burzowe, o których pisaliśmy wcześniej oraz zainstalować specjalną aplikację na swojego smartfona. Oto nasze typy:

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Niekorzystne warunki biometeorologiczne

IMGW ostrzega również osoby wrażliwe i meteopatów, że dzisiejszy dzień przyniesie bardzo niekorzystne warunki biometeorologiczne.

d4lf62b

- Pochmurna, wilgotna pogoda z przelotnymi opadami deszczu przyczyniać się będzie do pogorszenia nastroju i sprawności psychofizycznej - czytamy w komunikacie IMGW. - U osób skłonnych do meteoropatii może występować trudność z koncentracją uwagi (...) oraz objawy niepokoju i drażliwości.

Odczuwalna temperatura będzie również niższa niż wskazywać będą termometry. Planując dłuższy pobyt na zewnątrz należy zabezpieczyć się przed wiatrem i deszczem. Zaleca się szczególną ostrożność przebywając na zewnątrz w trakcie burzy.

d4lf62b

Podziel się opinią

Share

d4lf62b

d4lf62b
Więcej tematów