Pogoda na 22 października. IMGW ostrzega przed silnymi wiatrem. Alarm na północy Polski

Pogoda na 22 października. IMGW ostrzega przed silnymi wiatrem. Alarm na północy Polski

Pogoda na 22 października. IMGW wydał ostrzeżenia
Pogoda na 22 października. IMGW wydał ostrzeżenia
Źródło zdjęć: © Windy.com
22.10.2020 09:04, aktualizacja: 01.03.2022 14:14

Pogoda w czwartek 22 października przyniesie sporo słońca i ciepła. Na północy kraju powieje silny wiatr. W związku z niebezpieczeństwem, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku powiatów.

Czwartek 22 października minie pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy dziś od 16 st. C. na wschodzie, do nawet 20 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany. Silniejszych porywów mogą spodziewać się jedynie mieszkańcy północnej części kraju.

Ostrzeżenia IMGW

W związku z silnymi porywami wiatru, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej postanowił wydać ostrzeżenia pierwszego stopnia w województwie pomorskim. Alerty obowiązują w powiatach: słupskim, lęborskim, wejherowskim i puckim.

- Przewiduje się wystąpienie w strefie nadmorskiej silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu - czytamy na stronie IMGW. Alerty obowiązują do godziny 15:00.

IMGW wyjaśnia, że ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Aplikacje pogodowe

Synoptycy IMGW przypominają, że sytuacja pogodowa w Polsce jest dynamiczna, w związku z czym zalecają ostrożność oraz monitorowanie komunikatów. Aby być na bieżąco warto pobrać dedykowane aplikacje. Wśród nich należy wymienić:

Najświeższe informacje pogodowe można śledzić również w serwisie Pogoda WP.pl.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)