Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa

Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa

Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa
Źródło zdjęć: © Windy
20.05.2020 08:17, aktualizacja: 21.05.2020 08:22

IMGW ostrzega przed porannymi przymrozkami oraz możliwymi burzami w ciągu dnia, ogólne warunki pogodowe się poprawią. W najbliższych dniach jednak temperatury wciąż będą spadać.

Aktualizacja: Prognozę pogody na 21 maja znajdziesz - tutaj

Środa, 20 maja zapowiada się pochmurnie. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane. Na północy i wschodzie kraju należy spodziewać się opadów deszczu, a także burz. Możliwe przelotne gradobicie. Ciśnienie niskie w przeważającej części kraju, ale będzie rosnąć w ciągu dnia.

IMGW ostrzega, że wychodząc w godzinach porannych, należy mieć na uwadze przymrozki oraz mgły, które będą znikać wraz ze wzrostem temperatury w ciągu dnia.

Jeżeli planujecie rano przebywać dłużej poza zamkniętymi pomieszczeniami, warto mieć też na uwadze, że odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry. Te w ciągu dnia pokażą od 10°C do 12°C nad morzem i na Suwalszczyźnie oraz do 17°C - 19°C w centralnej i południowej Polsce.

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby, chociaż w południowo-wschodniej części kraju może wzmóc się, stwarzając niebezpieczne warunki pogodowe. W najbliższych dniach najprawdopodobniej przyjdzie duże ochłodzenie, któremu będą towarzyszyć silniejsze porywy wiatru oraz deszcze i burze obejmujące cały kraj.

Poprawa warunków biometeorologicznych

Po kilku ostatnich, niekorzystnych dniach, w końcu nastąpi poprawa warunków biometeorologicznych. Przyczyną jest przede wszystkim osłabnięcie prędkości i porywistości wiatru.

Obraz
© IMGW

Na północy kraju nastąpi poprawa biotopii pogody do korzystnych, ale na południu uciążliwe warunki wciąż mogą negatywnie wpływać na samopoczucie, powodując m.in. "osłabienie zdolności skupienia uwagi u osób skłonnych do meteoropatii".

IMGW zaleca ruch na świeżym powietrzu, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Warto skorzystać z chwilowej poprawy warunków biometeorologicznych, ponieważ ochłodzenie które przyjdzie w najbliższych dniach znów może negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Przypominamy jednak, że wychodząc z domu należy pamiętać o zasadach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)