Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa

Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa20.05.2020 08:17
Pogoda na 20 maja. IMGW ostrzega, że poprawa warunków jest chwilowa
Źródło zdjęć: © Windy

IMGW ostrzega przed porannymi przymrozkami oraz możliwymi burzami w ciągu dnia, ogólne warunki pogodowe się poprawią. W najbliższych dniach jednak temperatury wciąż będą spadać.

Aktualizacja: Prognozę pogody na 21 maja znajdziesz - tutaj

Środa, 20 maja zapowiada się pochmurnie. W przeważającej części kraju zachmurzenie będzie duże lub umiarkowane. Na północy i wschodzie kraju należy spodziewać się opadów deszczu, a także burz. Możliwe przelotne gradobicie. Ciśnienie niskie w przeważającej części kraju, ale będzie rosnąć w ciągu dnia.

IMGW ostrzega, że wychodząc w godzinach porannych, należy mieć na uwadze przymrozki oraz mgły, które będą znikać wraz ze wzrostem temperatury w ciągu dnia.

Jeżeli planujecie rano przebywać dłużej poza zamkniętymi pomieszczeniami, warto mieć też na uwadze, że odczuwalna temperatura będzie znacznie niższa niż pokazywać będą termometry. Te w ciągu dnia pokażą od 10°C do 12°C nad morzem i na Suwalszczyźnie oraz do 17°C - 19°C w centralnej i południowej Polsce.

Wiatr w ciągu dnia będzie słaby, chociaż w południowo-wschodniej części kraju może wzmóc się, stwarzając niebezpieczne warunki pogodowe. W najbliższych dniach najprawdopodobniej przyjdzie duże ochłodzenie, któremu będą towarzyszyć silniejsze porywy wiatru oraz deszcze i burze obejmujące cały kraj.

Zobacz też: 5G w Polsce już działa. Wkrótce kolejni operatorzy uruchomią usługę

Poprawa warunków biometeorologicznych

Po kilku ostatnich, niekorzystnych dniach, w końcu nastąpi poprawa warunków biometeorologicznych. Przyczyną jest przede wszystkim osłabnięcie prędkości i porywistości wiatru.

302849831402608245
Źródło zdjęć: © IMGW

Na północy kraju nastąpi poprawa biotopii pogody do korzystnych, ale na południu uciążliwe warunki wciąż mogą negatywnie wpływać na samopoczucie, powodując m.in. "osłabienie zdolności skupienia uwagi u osób skłonnych do meteoropatii".

IMGW zaleca ruch na świeżym powietrzu, co niewątpliwie korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie. Warto skorzystać z chwilowej poprawy warunków biometeorologicznych, ponieważ ochłodzenie które przyjdzie w najbliższych dniach znów może negatywnie wpłynąć na samopoczucie. Przypominamy jednak, że wychodząc z domu należy pamiętać o zasadach dotyczących bezpieczeństwa w trakcie epidemii koronawirusa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)