Pogoda na 17 marca. IMGW przewiduje poprawę warunków meteorologicznych

Pogoda na 17 marca. IMGW przewiduje poprawę warunków meteorologicznych

Pogoda na 17 marca. IMGW przewiduje poprawę warunków meteorologicznych
Źródło zdjęć: © iStock.com
17.03.2020 07:57

Większość osób pozostaje w domu, chociaż pogoda w najbliższych dniach kusi, by wyjść, chociażby na spacer. IMGW przewiduje, że korzystne warunki meteorologiczne utrzymają się jeszcze przez kilka dni.

Po silnych i niebezpiecznych wichurach w ostatnich dniach, przyjdzie czas na poprawę warunków pogodowych. Dzisiaj pomimo miejscowego zachmurzenia i słabych opadów deszczu, możemy spodziewać się korzystnej pogody. Temperatura w ciągu dnia wzrośnie nawet do 15-17 stopni Celsjusza.

IMGW nie przewiduje pogorszenia się warunków pogodowych w najbliższych dniach. W związku z trwającą epidemią koronawirusa zaleca się unikania dużych skupisk ludzi, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyjść z domu nawet na krótki spacer, kiedy pogoda sprzyja.

Ocena biometeorologiczna

17 marca można spodziewać się korzystnych warunków biometeorologicznych, co pozytywnie wpłynie na organizm człowieka. Takie warunki utrzymają się aż do wieczora, chociaż na południu kraju w związku z opadami ocena może z korzystnej do obojętnej.

- W ciągu dnia, pogoda ze zwiększonym dopływem bezpośredniego promieniowania słonecznego, słabym wiatrem i odczuwalnie ciepłymi lub komfortowymi warunkami termicznymi będzie korzystnie wpływała na nastrój i sprawność psychofizyczną - ocenia IMGW, a więc nawet praca zdalna może iść sprawniej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)