Pogoda na 15 lipca. IMGW ostrzega przed burzami. Sprawdź radar burzowy online

Pogoda na 15 lipca. IMGW ostrzega przed burzami. Sprawdź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Windy.com

15.07.2020 08:20, aktual.: 15.07.2020 10:16

Burze powrócą do Polski w najbliższych dniach. Już dzisiaj możemy spodziewać się silnego wiatru oraz intensywnych opadów. IMGW ostrzega również przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Sprawdź, gdzie jest burza oraz gdzie dotrze w najbliższych dniach.

Niebezpieczne zjawiska pogodowe powrócą nad Polskę. 15 lipca IMGW wydało alert 1. stopnia (żółty) dla województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego.

- Burze dziś rozwijać się będą w drugiej połowie dnia na zachodzie Polski. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 20-25 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Najgroźniejsze zjawiska będą występować w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju burz dotyczy również Tatr. Tam jednak nie prognozuje się dużego nasilenia zjawisk towarzyszących - czytamy w komunikacie IMGW udostępnionym na Facebooku.

Jak wynika z prognoz, niebezpieczne zjawiska pogodowe pojawią się dopiero w drugiej połowie dnia, jednak najprawdopodobniej pozostaną z nami na dłużej. Przewiduje się, że 16 lipca burze z gradem mogą pojawić się niemal w całej Polsce, ale sytuacja ulegnie nieznacznej poprawie 18 czerwca.

Czekające nas burze i nawałnice są efektem nadciągania niżu. Prognozuje się również, że temperatura nieznacznie się obniży w ciągu najbliższych dni, jednak dziś niemal wszędzie termometry powinny pokazać co najmniej 20°C.

Radar burzowy online

W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych IMGW zaleca śledzenie komunikatów oraz radarów burzowych. "Mieszkańcy zachodniej części kraju w drugiej połowie dnia powinni natomiast zachować szczególną ostrożność z uwagi na prognozowane burze", przypomina Instytut.

W związku z tym zachęcamy was do śledzenia aktualnej sytuacji pogodowej, dzięki aplikacjom burzowym lub na radarach burz dostępnych w sieci. Najciekawsze programy do śledzenia pogody polecaliśmy w tym tekście, a poniżej znajdziecie kilka adresów radarów online, które mogą się przydać:

  • instytutmeteo.pl
  • skyradar.pl/p/radar-burz
  • radarburz.pl
  • blitzortung.org
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)