Pogoda na 15 lipca. IMGW ostrzega przed burzami. Sprawdź radar burzowy online

Pogoda na 15 lipca. IMGW ostrzega przed burzami. Sprawdź radar burzowy online

Pogoda na 15 lipca. IMGW ostrzega przed burzami. Sprawdź radar burzowy online
Źródło zdjęć: © Windy.com
15.07.2020 08:20, aktualizacja: 15.07.2020 10:16

Burze powrócą do Polski w najbliższych dniach. Już dzisiaj możemy spodziewać się silnego wiatru oraz intensywnych opadów. IMGW ostrzega również przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Sprawdź, gdzie jest burza oraz gdzie dotrze w najbliższych dniach.

Niebezpieczne zjawiska pogodowe powrócą nad Polskę. 15 lipca IMGW wydało alert 1. stopnia (żółty) dla województw: łódzkiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego.

- Burze dziś rozwijać się będą w drugiej połowie dnia na zachodzie Polski. Będą im towarzyszyć opady deszczu do 20-25 mm i porywy wiatru do 70 km/h. Najgroźniejsze zjawiska będą występować w pasie od Pomorza Zachodniego po Dolny Śląsk. Mniejsze prawdopodobieństwo rozwoju burz dotyczy również Tatr. Tam jednak nie prognozuje się dużego nasilenia zjawisk towarzyszących - czytamy w komunikacie IMGW udostępnionym na Facebooku.

Jak wynika z prognoz, niebezpieczne zjawiska pogodowe pojawią się dopiero w drugiej połowie dnia, jednak najprawdopodobniej pozostaną z nami na dłużej. Przewiduje się, że 16 lipca burze z gradem mogą pojawić się niemal w całej Polsce, ale sytuacja ulegnie nieznacznej poprawie 18 czerwca.

Czekające nas burze i nawałnice są efektem nadciągania niżu. Prognozuje się również, że temperatura nieznacznie się obniży w ciągu najbliższych dni, jednak dziś niemal wszędzie termometry powinny pokazać co najmniej 20°C.

Radar burzowy online

W związku z dużym prawdopodobieństwem wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych IMGW zaleca śledzenie komunikatów oraz radarów burzowych. "Mieszkańcy zachodniej części kraju w drugiej połowie dnia powinni natomiast zachować szczególną ostrożność z uwagi na prognozowane burze", przypomina Instytut.

W związku z tym zachęcamy was do śledzenia aktualnej sytuacji pogodowej, dzięki aplikacjom burzowym lub na radarach burz dostępnych w sieci. Najciekawsze programy do śledzenia pogody polecaliśmy w tym tekście, a poniżej znajdziecie kilka adresów radarów online, które mogą się przydać:

  • instytutmeteo.pl
  • skyradar.pl/p/radar-burz
  • radarburz.pl
  • blitzortung.org
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)