Pogoda na 1 listopada. Czy parasole będą nam potrzebne? Sprawdź prognozę na Wszystkich Świętych

Pogoda na 1 listopada. Czy parasole będą nam potrzebne? Sprawdź prognozę na Wszystkich Świętych

Pogoda na 1 listopada. Czy parasole będą nam potrzebne? Sprawdź prognozę na Wszystkich Świętych
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
29.10.2019 08:52, aktualizacja: 29.10.2019 10:35

Czy 1 listopada zaświeci słońce? Czy przed wyjściem z domów powinniśmy zaopatrzyć się w parasole? Wszystkich Świętych już niedługo, a Polacy jak co roku zastanawiają się, jaka pogoda będzie im towarzyszyć podczas odwiedzin swoich bliskich na cmentarzu.

1 listopada lubi płatać pogodowe figle, o czym nie raz przekonali się mieszkańcy Polski. Bywało, że wybierali się na cmentarz ubrani w lekkie kurtki, a rok później o tej samej porze zakładali płaszcze, kalosze i nie wychodzili z domu bez parasola. Niektórzy pamiętają nawet czasy, kiedy we Wszystkich Świętych odgarniali śnieg z rodzinnych grobów. A jaka pogoda czeka Polaków w tym roku? Poniżej prognoza synoptyków.

Koniec października jest zdecydowanie chłodniejszy od połowy miesiąca. Jeszcze kilkanaście dni temu, wychodziliśmy do szkoły czy pracy ubrani w letnie spodnie, bluzę z krótkim rękawkiem i przeciwsłoneczne okulary. Niestety, czas otworzyć szafę i schować do niej letnią kolekcję. Nadchodzą chłodne dni.

Pogoda na 1 listopada

W piątek 1 listopada najcieplej będzie w południowej części kraju. Termometry w tym rejonie pokażą maksymalnie 10 stopni Celsjusza. W centralnej części Polski temperatura będzie się wahać od 6 do 9 stopni, najchłodniej będzie zaś na Podlasiu - od 5 do 7 st. C. Mieszkańcy Wielkopolski, Pomorza Zachodniego oraz Warmii i Mazur mogą spodziewać się deszczu, w pozostałych regionach kraju, Polacy mogą wybrać się na cmentarz bez parasola. Chociaż będzie w nich słonecznie, wieczorem temperatura znacznie spadnie. W stolicy termometry pokażą maksymalnie 1 stopień, w Zakopanem możliwy będzie lekki mróz.

Prognoza pogody na 2 i 3 listopada

W sobotę 2 listopada najcieplej będzie w Krakowie i w zachodniej części kraju. Termometry pokażą tam 10 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Białymstoku, temperatura spadnie tam do 7 st. C. Mieszkańcy województwa małopolskiego, śląskiego, świętokrzyskiego oraz warmińsko-mazurskiego powinni zaopatrzyć się w parasolki.

Niedziela będzie słoneczna. Najcieplej będzie we Wrocławiu (około 9 stopni), najchłodniej w Białymstoku, tam termometry pokażą 5 stopni Celsjusza.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)