Pogoda. IMGW rozszerza ostrzeżenie o kolejne województwa

Pogoda. IMGW rozszerza ostrzeżenie o kolejne województwa
Źródło zdjęć: © flickr.com | dareangel_2000

10.03.2020 07:56, aktual.: 10.03.2020 08:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj ciepło i pogodnie, jednak już w najbliższych dniach możemy spodziewać się silnych wichur. IMGW ostrzega, że mieszkańcy kolejnych województw powinni przygotować się na niebezpieczne warunki meteorologiczne.

Dzisiaj, 10 marca, zapowiada się pochmurnie, ale ciepło. Temperatura w ciągu dnia będzie dochodzić do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w górach - tam termometry pokażą 7 stopni.

Na wschodzie i północnym wschodzie można jednak spodziewać się niekorzystnych warunków biometeorologicznych. Oznacza to, że osoby wrażliwe mogą odczuwać niepokój, zniechęcenie lub rozdrażnienie.

IMGW wydaje alert 1. stopnia

Już wczoraj pisaliśmy o tym, że IMGW spodziewa się w najbliższych dniach silnych wiatrów, które mogą zakłócić codzienne funkcjonowanie. Dzisiaj Instytut podał, że w najbliższych dniach alert zostanie rozszerzony o kolejne województwa.

  • 10 marca ostrzeżenie 1. stopnia obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim;
  • 11 marca ostrzeżenie 1. stopnia obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim;
  • 12 marca ostrzeżenie 1. stopnia ponownie obowiązywać będzie w woj. pomorskim, zachodniopomorskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim.

- Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia - brzmi komunikat Instytutu, który ostrzega przed silnymi wichurami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)