Trwa ładowanie...
d3kdg8r

Podwyżki cen prądu. Łódzkie lotnisku płaci dwa razy więcej i odczuło już skutki

Podwyżki cen prądu w 2019 roku już uderzyły w łódzkie lotnisko. Władze zaczęły oszczędzać na energii tam, gdzie się da. M.in. na podświetlaniu brył terminala czy podziemnych parkingów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Łódzkie lotnisko z podwyżkami
Łódzkie lotnisko z podwyżkami (Wikipedia)
d3kdg8r

Za zużycie energii w styczniu 2019 r. lotnisko w Łodzi ma zapłacić ponad 112 tys. zł brutto - informuje łódzka "Wyborcza", powołując się na faktury, które udostępnił wiceprezydent miasta. W ubiegłym roku lotnisku musiało zapłacić 69,3 tys. zł. Podwyżka wyniosła 62 proc., przy mniej więcej takim samym zużyciu prądu.

Jak tłumaczy rzeczniczka łódzkiego lotniska, już wcześniej zdecydowano się na oszczędności.

Czytaj też: Rekord pobity. Takiego zużycia prądu w Polsce nie było

d3kdg8r

- Nie podświetlamy bryły terminala, nasze wewnętrzne korytarze giną w półmroku, podobnie wygląda podziemny parking - wymienia w rozmowie z "Wyborczą".

Nie wszędzie da się jednak wprowadzić cięcia. Klimatyzacja, wentylacja czy światła naprowadzające zużywają najwięcej energii, ale z tego rezygnować nie można.

Czytaj też: Polskie elektrownie coraz bardziej awaryjne

Wyższe ceny prądu to problem nie tylko lotnisk. Jak w ubiegłym tygodniu informował serwis epoznan.pl, większe rachunki otrzymało poznańskie MPK. Już wcześniej przedstawiciele wielu miast zapewniali, że podwyżki nie uderzą w użytkowników komunikacji miejskiej, w postaci wyższych cen biletów.

d3kdg8r

Podziel się opinią

Share

d3kdg8r

d3kdg8r
Więcej tematów