Podładuj komórkę ciepłem swojego ciała

Podładuj komórkę ciepłem swojego ciała

Podładuj komórkę ciepłem swojego ciała
Źródło zdjęć: © yankodesign.com
28.06.2009 12:10, aktualizacja: 28.06.2009 12:28

Zapewne większość z nas ma problemy z często rozładowującą się w najmniej spodziewanym momencie baterią telefonu komórkowego. Rozwiązaniem tego problemu może być specjalna bransoletka...

| [

Obraz

]( javascript:otworz('http://i.wp.pl/a/f/jpeg/22525/bransoletka-usb-1.jpeg', 468, 360) ) |
| --- |Zapewne większość z nas ma problemy z często rozładowującą się w najmniej spodziewanym momencie baterią telefonu komórkowego. Dzieje się to zazwyczaj wtedy, kiedy najbardziej potrzebujemy sprawnego urządzenia – np. podczas bardzo ważnej rozmowy. Nie ma większego problemu jeśli znajdujemy się w pobliżu źródła zasilania i mamy przy sobie ładowarkę. W przeciwnym razie jesteśmy zmuszeni szukać innego sposobu.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, może być specjalna bransoletka z wbudowanym ogniwem umożliwiającym podładowanie naszej komórki. Podstawą działania urządzenia jest zjawisko termoelektryczne Seebecka - efekt powstawania różnicy potencjałów elektrycznych na styku metali lub półprzewodników, wykorzystywany do bezpośredniego przetwarzania energii cieplnej na elektryczną.

Obraz
© (fot. yankodesign.com)

Bransoletka ma posiadać dwie metalowe płytki, z których pierwsza ma stykać się ze skórą i wykorzystywać temperaturę naszego ciała, a druga temperaturę otoczenia. Gadżet ma posiadać wbudowaną litowo-jonową baterię oraz diody LED informujące o ilości zgromadzonej energii. Ładowanie telefonu komórkowego ma odbywać się poprzez złącze micro-USB i pozwolić na kilkanaście dodatkowych minut rozmów.

Jak na razie jest to tylko projekt koncepcyjny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)