Podgrzewany nóż Warburtons ułatwi rozsmarowanie masła

Podgrzewany nóż Warburtons ułatwi rozsmarowanie masła

Podgrzewany nóż Warburtons ułatwi rozsmarowanie masła
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
02.07.2012 09:34

Nóż opracowany na zlecenie brytyjskiej sieci piekarni Warburtons nagrzewa się do temperatury 41,8 stopni Celsjusza. Oczywiście po to, by bez problemu posmarować kromkę chleba masłem.

Nie kanapki, a właśnie tosty z masłem, to na Wyspach Brytyjskich przekąska popularniejsza niż u nas, więc wynalazek może ułatwić życie wielu osobom, które zmagały się ze schłodzonym smarowidłem. Ponieważ tosty jedzone są zazwyczaj bez dodatków, tak trudno zamienić masło na łatwiejszą do smarowania, ale inną w smaku margarynę.

Elektryczny nóż Warburtons działa na dwie baterie AA i migająca diodą sygnalizuje, że jest gotowy do pracy. Podgrzewa masło idealnie, by łatwo się smarowało, bez konieczności masakrowania chleba przez dociskanie opornych kawałków masła.

Na podstawie sondażu przeprowadzonego dla Warburtons okazało się, że nóż ułatwiający przygotowanie porannych tostów to najbardziej wyczekiwane urządzenie ułatwiające robienie śniadania. Oprócz opornego masła, wśród pięciu rzeczy, które mogą zepsuć Brytyjczykom poranek, znalazły się przypalone tosty oraz zimna herbata.

Sondaż wykazał też, że co setny Brytyjczyk próbował podgrzać masło suszarką do włosów, by przyspieszyć smarowanie. 2. procent wkłada masło do mikrofalówki, 8 procent kładzie talerz z masłem na tosterze. Kiedy zamiast tego skorzystają z podgrzewanego noża?

Nie podano na razie informacji, czy i kiedy wynalazek trafi do sprzedaży, więc tym bardziej nie znamy też jego ceny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)