Poczta IBM Lotus na smartfonach Nokii

Poczta IBM Lotus na smartfonach Nokii

Poczta IBM Lotus na smartfonach Nokii
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
20.11.2008 16:55

Nokia i IBM poinformowały o współpracy aplikacji IBM Lotus Notes z wieloma telefonami komórkowymi Nokia wyposażonymi w system Symbian Series60. Dzięki temu użytkownicy poczty Lotus Notes będą mogli korzystać z poczty bezpośrednio na telefonach Nokii.

Oprogramowanie IBM Lotus Notes posiada 140 milionów licencjonowanych użytkowników. Ponad 80 milionów osób (użytkowników urządzeń z oprogramowaniem Nokia S60 3rd Edition sprzedanych na całym świecie) będzie mogło łączyć się ze służbowymi kontami pocztowymi za pośrednictwem aplikacji Lotus Notes Traveler do serwera Lotus Domino Server. Ta nowa aplikacja zapewnia w czasie rzeczywistym dostęp do poczty, kalendarza, książki adresowej, dziennika oraz zadań i będzie dostępna dla użytkowników smartfonów Nokia z początkiem grudnia.

Według Institute for Business Value IBM w tym roku po raz pierwszy więcej ludzi będzie posiadać telefon komórkowy niż stacjonarny. IBM przewiduje, że do roku 2011 na świecie będzie miliard użytkowników mobilnego internetu, a w ciągu najbliższego dziesięciolecia nastąpi istotna zmiana w sposobie korzystania z internetu przez większość użytkowników. Już teraz urządzeń mobilnych jest więcej niż telewizorów, kart kredytowych i komputerów osobistych.

Decyzja ta stanowi ważny etap w poszerzaniu przez IBM dostępu do oprogramowania Lotus przy użyciu urządzeń mobilnych. Możliwość bezpiecznego połączenia ze służbową pocztą jest przykładem inicjatywy IBM Tomorrow at Work, która m. in. przewiduje trendy technologiczne, biznesowe i społecznościowe. Spośród innych technologii IBM Lotus, które można udostępnić użytkownikom urządzeń mobilnych, można wymienić Lotus Sametime do przesyłania wiadomości błyskawicznych i ujednoliconej komunikacji, Lotus Connections do sieci społecznościowych w ramach przedsiębiorstwa oraz Lotus Quickr do udostępniania multimediów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)