Pobierz QuarkXPress 8

Pobierz QuarkXPress 8

Pobierz QuarkXPress 8
Źródło zdjęć: © Quark
04.08.2008 17:00, aktualizacja: 05.08.2008 09:07

Najnowsze wydanie jednej z najpopularniejszych aplikacji do składu komputerowego jest już dostępne do pobrania. QuarkXPressem 8 możecie bawić się za darmo przez 60 dni i w praktyce sprawdzić, jakie nowości wnosi ostatnie wydanie produktu firmy Quark. Program oferuje kilka nowości w porównaniu z poprzednią wersją, ale część z nich to rozwiązania znane z pakietu rozszerzeń QuarkXPress 7 - XTension - oraz Quark Interactive Designera.

Jak przekonuje Quark, najnowsza wersja programu charakteryzuje przebudowanym interfejsem, umożliwiającym wykonywanie czynności edycyjnych w krótszym czasie. Poprawki w interfejsie obejmują m.in. nowe przyciski umożliwiające szybszy dostęp do makiet, eksport dokumentów do plików PDF, EPS, SWF i HTML i udoskonalone menu kontekstowe. Wprowadzono nowe narzędzia, w tym Picture Content Tool - pozwalające "chwytać", obracać i skalować obrazy w czasie rzeczywistym; Item Tool oraz Text Content Tool.

Obraz
© (fot. Quark)

Inne nowości to m.in. zaawansowane opcje kontroli marginesów i rozwiązywania problemu "wiszących" znaków, możliwość pionowego wyrównania znaków tekstu; zmodyfikowano działanie narzędzia do tysowania krzywych Beziera. W nowej wersji programu można importować grafikę i tekst bezpośrednio do layoutu dokumentu ( nie trzeba już rysować "boksu" ), można też importować dokumenty zapisane w natywnym formacie Adobe Illustratora ( z rozszerzeniem .ai ) oraz tworzyć nieskomplikowane animacje Flash ( np. przyciski z efektami typu rollover ).

Pobierz aplikację:
- QuarkXPress 8 - http://programy.pcworld.pl/pc/programy/18439/quarkxpress.8.0.html dla Windows
- QuarkXpress 8 - http://www.idg.pl/ftp/mac_1940/quarkxpress.8.0.html dla Mac OS X

Wymagania systemowe
- Mac OS X 10.4 lub 10.5/Windows XP SP2 lub SP3 bądź Vista
- 1 GB pamięci RAM,
- 500 MB ( Windows ) lub 1 GB ( Mac OS X ) miejsca na dysku

Więcej informacji: Quark - http://www.quark.com

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)