Po Samsungu też Huawei chce mieć własny system operacyjny. Co z Androidem?

Po Samsungu też Huawei chce mieć własny system operacyjny. Co z Androidem?

Po Samsungu też Huawei chce mieć własny system operacyjny. Co z Androidem?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
23.06.2016 23:01, aktualizacja: 24.06.2016 15:00

Samsung coraz więcej inwestuje w swój mobilny system operacyjny - Tizen. Wygląda na to, że w jego ślady pójdzie kolejny duży producent.

Do tej pory Google nie wykazywał szczególnych restrykcji w wykorzystywaniu Androida. Zewnętrzni producenci zaczynają się jednak obawiać, że któregoś dnia polityka tego systemu operacyjnego może się zaostrzyć. Dlatego warto posiadać w zanadrzu własny OS. Samsung zdał już sobie z tego sprawę - teraz do grona producentów pracujących nad własnym systemem dołączył Huawei.

Tak przynajmniej mówią nieoficjalne informacje od osób zaznajomionych z projektem. Według nich, nad systemem pracuje już skandynawski oddział firmy złożony z byłych pracowników Nokii, jednak całość jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie.

Huawei jest autorem najładniejszej i najbardziej funkcjonalnej nakładki (interfejsu) Androida, co Wirtualna Polska podkreślała nieraz podczas swoich testów. Jeśli chiński producent chce pokusić się o własny system, możemy się spodziewać, że będzie to naprawdę porządna robota.

słk

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Mark Zuckerberg też zakleja kamerę w swoim laptopie

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)