Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów

Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów

Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów
Źródło zdjęć: © Policja | KPP Słubice
Adam Bednarek
19.12.2019 16:04

Problem kradzieży pieniędzy z bankomatów jest w Holandii na tyle poważny, że tamtejsze banki zdecydowały się… wyłączać sprzęt na noc. W ten sposób chcą zapobiegać wybuchom.

"Banki w porozumieniu z operatorem bankomatów, czyli firmą Geldmaat, będą każdego dnia o 23.00 wyłączać urządzenia ulokowane na zewnątrz budynków" - informuje serwis cashless.pl.

Maszyny ponownie wypłacać będą gotówkę dopiero o 7:00. Na dodatek niektóre urządzenia na noc zostaną przeniesione w niezagrażające mieszkańcom miejsca. W ten sposób chce się uchronić przypadkowe osoby przed ewentualnymi kradzieżami z użyciem materiałów wybuchowych.

Do takich akcji dochodzi też w Polsce. Ruch Holendrów jest na pewno radykalny. W końcu wielu z nas denerwuje się, gdy ze względu na prace konserwacyjne banków nie może wypłacić pieniędzy nocą. Tymczasem w Holandii stanie się to codziennością.

Według tamtejszych banków, transakcje nocne to mniej niż 2 proc. wypłat z bankomatów zewnętrznych. Może i to niewiele, ale ci, którzy znajdą się w potrzebie, będą mieć problem.

Oczywiście kradzieże bankomatów odbywają się nie tylko przy pomocy materiałów wybuchowych. Złodzieje bardzo często sięgają po złośliwe oprogramowanie bądź też nakładki, pozwalające wykradać dane z kart płatniczych.

Z opublikowanego w październiku 2019 roku raportu wynika, że wmijających 12 miesiącach na całym świecie wzrosła liczba ataków na bankomaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)