Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów

Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów19.12.2019 16:04
Po 23:00 pieniędzy nie wypłacisz. Holandia wprowadza "godzinę policyjną" dla bankomatów
Źródło zdjęć: © Policja | KPP Słubice

Problem kradzieży pieniędzy z bankomatów jest w Holandii na tyle poważny, że tamtejsze banki zdecydowały się… wyłączać sprzęt na noc. W ten sposób chcą zapobiegać wybuchom.

"Banki w porozumieniu z operatorem bankomatów, czyli firmą Geldmaat, będą każdego dnia o 23.00 wyłączać urządzenia ulokowane na zewnątrz budynków" - informuje serwis cashless.pl.

Maszyny ponownie wypłacać będą gotówkę dopiero o 7:00. Na dodatek niektóre urządzenia na noc zostaną przeniesione w niezagrażające mieszkańcom miejsca. W ten sposób chce się uchronić przypadkowe osoby przed ewentualnymi kradzieżami z użyciem materiałów wybuchowych.

Do takich akcji dochodzi też w Polsce. Ruch Holendrów jest na pewno radykalny. W końcu wielu z nas denerwuje się, gdy ze względu na prace konserwacyjne banków nie może wypłacić pieniędzy nocą. Tymczasem w Holandii stanie się to codziennością.

Zobacz też: Do Polaków wydzwaniają zagraniczne numery. Sprawdź, jak nie paść ofiara oszustwa

Według tamtejszych banków, transakcje nocne to mniej niż 2 proc. wypłat z bankomatów zewnętrznych. Może i to niewiele, ale ci, którzy znajdą się w potrzebie, będą mieć problem.

Oczywiście kradzieże bankomatów odbywają się nie tylko przy pomocy materiałów wybuchowych. Złodzieje bardzo często sięgają po złośliwe oprogramowanie bądź też nakładki, pozwalające wykradać dane z kart płatniczych.

Z opublikowanego w październiku 2019 roku raportu wynika, że wmijających 12 miesiącach na całym świecie wzrosła liczba ataków na bankomaty.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)