Płyty główne Gigabyte ze wsparciem dla SATA 3.0 i USB 3.0

Płyty główne Gigabyte ze wsparciem dla SATA 3.0 i USB 3.0

06.11.2009 10:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie Gigabyte znalazły się nowe płyty główne oparte na chipsecie Intel P55 (LGA 1156) należące do serii P55A (płyty główne z tej serii zostały oznaczone literą A w drugim członie nazwy, np. GA-P55A-UD6). Do rąk użytkowników trafią trzy pierwsze modele przeznaczone do budowy nowoczesnych i szybkich platform multimedialnych: GA-P55A-UD6, GA-P55A-UD5, GA-P55A-UD4.

Wspierają one rozwiązanie o nazwie Gigabyte 33. (GIGABYTE 333 Onboard Acceleration), na które składają się trzy technologie: USB 3.0, Serial-ATA 3.0 (6Gb/s) oraz 3x USB Power Boost.

Przyspieszenie z Gigabyte 333
Zastosowane w przypadku serii P55. technologie mają znaczący wpływ na płynną obsługę aplikacji multimedialnych. Złącza USB 3.0 zapewniają blisko dziesięciokrotnie szybszy transfer danych w porównaniu do USB 2.0. Dodatkową zaletą tego złącza jest pełna kompatybilność z urządzeniami na USB 2.0. Ponadto płyty główne P55A wyposażone są w nowe kontrolery SATA 3.0. Poprzednia generacja tego złącza - SATA 2 - osiągała maksymalną przepustowość do 3 Gb/s, podczas gdy SATA 3 zapewnia transfer danych na poziomie 6Gb/s. Do nowości należy również technologia 3x USB Power Boost, dzięki której wszystkie złącza USB na płytach P55A zasilane są większą ilością energii, co w znaczny sposób poprawia stabilność pracy zewnętrznych urządzeń o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną (dyski twarde, huby USB itp.).

Obraz
© (fot. Gigabyte)

Modele GA-P55A-UD6. GA-P55A-UD5 i GA-P55A-UD4 wspierają procesory Intel Core i7 oraz Core i5 z podstawką LGA 1156. Płyty te zostały wyposażone w dwa złącza PCI Express i 2 gigabitowe karty sieciowe (GA-P55A-UD6 i GA-P55A-UD5). Całości dopełniają technologie, które debiutowały wraz z pierwszą serią GIGABYTE P55: Smart 6 (łatwiejsze zarządzanie systemem komputerowym dzięki 6 inteligentnym programom) i Dynamic Energy Saver (najnowsza technologia oszczędzania energii), jak również dobrze już znane rozwiązania: Ultra Durable 3 (podwójna ilość miedzi wewnątrz PCB obniżająca temperaturę) oraz GIGABYTE DualBIOS (podwójna sprzętowa ochrona BIOSu).

Najnowsze technologie zastosowane w modelach z serii GIGABYTE P55A z pewnością zainteresują użytkowników, którzy przy wyborze komponentów PC poszukują rozwiązań odpowiadających zarówno obecnym jak i przyszłym standardom. Płyty główne GA-P55A-UD6, GA-P55A-UD5, GA-P55A-UD4 stanowią doskonałą podstawę do budowy multimedialnych platform komputerowych, które przez długi czas nie stracą na funkcjonalności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)